Dlaczego warto wybrać kompresory bezolejowe wyciszone?

Kompresorów dostępnych w powszechnej sprzedaży jest wiele. Ich zróżnicowane rodzaje i parametry umożliwiają zaopatrzenie się w urządzenia, które w doskonały sposób odpowiadają na indywidualne wymogi użytkowe każdego z klientów. Warto poznać specyfikę pracy każdego z kompresorów, aby mieć pewność, że wybiera się najlepszy sprzęt, zoptymalizowany do potrzeb. Czym zatem charakteryzują się kompresory wyciszone i kiedy są przydatne?

Bezolejowe i wyciszone kompresory – zastosowanie

Urządzenia, które do swojej pracy nie wymagają obecności oleju jako środka smarnego to – jak można się domyśleć – kompresory bezolejowe. Ich wykorzystanie koncentruje się głównie na obiektach zamkniętych, gdzie niedopuszczalne jest emitowanie ubocznych produktów spalania oraz innych zanieczyszczeń. Nie bez znaczenia jest także cicha praca tych urządzeń, dzięki której sprawdzają się one w gabinetach stomatologicznych i lekarskich. Często spotkać je można również w prywatnych i amatorskich warsztatach.

Zalety tego typu urządzęń

Pierwszą myślą, jaka pojawia się podczas określania ich walorów, jest brak zanieczyszczeń i drażniącego hałasu. Istotnie, kompresory bezolejowe wyróżniają się tymi cechami spośród konkurencyjnych urządzeń. Jednak warto wspomnieć również o ich wydajności, a także odporności na uszkodzenia. Wszystkie te aspekty determinują satysfakcję z wykorzystania kompresorów w najbardziej wymagających obiektach.

Jak działa kompresor bezolejowy?

Jest to urządzenie napędzane silnikiem elektrycznym – jego moc uzależniona jest od konkretnego sprzętu oraz producenta. Silnik napędza tłok, który pracując w cylindrze wytwarza ciśnienie o określonych wartościach. Parametry te są precyzowane przez producenta i warto zwracać na nie uwagę podczas zakupów, gdyż to właśnie one decydują o wydajności kompresora, a zatem jego przydatności.

Kwestie, które wymagają weryfikacji przed zakupem

Oprócz wspomnianych już parametrów, warto sprawdzić pojemność kompresora – im mniejsza, tym urządzenie będzie lżejsze, jednak może okazać się niewystarczające podczas długotrwałych i wymagających prac. Kompresory o niskiej pojemności sprawdzą się w prywatnym użytku, gdzie wykorzystywane będą doraźnie, podczas nieskomplikowanych zadań. Jeśli urządzenie ma działać niemal bezustannie, warto zainwestować w bardziej pojemne modele.

Cichy kompresor bezolejowy w Twoim warsztacie

Lekki, mobilny i kompaktowy kompresor to urządzenie, które ułatwia wiele prac – nie tylko profesjonalnych, ale również amatorskich i wykonywanych w domu. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup sprzętu, który usprawnia oczyszczanie i malowanie rozmaitych powierzchni. Przydaje się też oczywiście do pompowania kół, materacy i innych akcesoriów, które bez powietrza nie będą użyteczne. Mały kompresor można z łatwością transportować w bagażniku samochodu. Staje się wtedy towarzyszem podróży i wsparciem podczas awaryjnych sytuacji, gdy potrzebne jest sprężone powietrze.

 

 

Poprzedni artykułCzym różni się chemia profesjonalna od gospodarczej?
Następny artykułPrzestrzeń pod schodami – jak ją wykorzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj