Mieszkanie pod klucz w Warszawie – jaki pakiet wybrać?

Mieszkanie pod klucz w Warszawie – jaki pakiet wybrać?

Wielu deweloperów oferuje obecnie usługę wykończenia mieszkań pod klucz. To korzystny wybór dla tych, którzy poszukują wygody i chcą jeszcze szybciej przeprowadzić się do własnego „M”. Przy opcji pod klucz mamy do wyboru kilka pakietów – który z nich będzie najlepszy?

Usługa wykończenia mieszkania pod klucz nie jest wybierana obecnie tak często jak mieszkania w standardzie deweloperskim, ale również ma ona wiele zalet. Usługa pod klucz polega na przeprowadzeniu przez ekipę dewelopera określonych prac wykończeniowych, w tym między innymi takich jak:

  • gipsowanie i malowanie ścian
  • kładzenie podłóg w mieszkaniu
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • wykończenie łazienki – kafelki, armatura, ceramika

Oprócz tego, w zależności od pakietu wykończeniowego, w skład usługi mogą wchodzić również innego rodzaju prace. Zatem, jaki pakiet warto wybrać? Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Ceny już od 450 złotych za metr kwadratowy

Za wykończenie pod klucz nie zapłacimy wcale tak dużo – mieszkania pod klucz w Warszawie to ceny już od około 450 złotych za metr kwadratowy. W tak tanim pakiecie nie otrzymamy jednak kompleksowej usługi – prace będą ograniczone, ale nie oznacza to, że mieszkanie nie będzie przygotowane do przeprowadzki. Do wyboru będzie też mniejsza liczba materiałów wykończeniowych. Średni cenowo pakiet to na ogół koszt 600-900 złotych za metr kwadratowy. W jego skład wchodzi już więcej usług, a także do wyboru mamy o wiele więcej materiałów, więc możemy łatwiej zrealizować swoje plany. Najwięcej za wykończenie pod klucz w Warszawie zapłacimy około 1200 złotych za metr kwadratowy. W takim pakiecie będziemy mieli już do dyspozycji luksusowe materiały, dlatego mieszkanie również można wykończyć na najwyższym poziomie.

Który pakiet wykończeniowy wybrać?

Inwestorzy decydujący się na zakup mieszkania pod wynajem najczęściej wybierają pakiety najtańsze. Z kolei ci kupujący, którzy wybierają lokal dla siebie, decydują się na ogół na te pośrednie pod względem cenowym. Najlepiej dokładnie zapoznać się z pakietami – tym, co wchodzi w ich skład, jakie obejmują prace, aby dobrać taki, który będzie najbardziej korzystny.

Poprzedni artykułTablice magnetyczne – jak wykorzystać je w mieszkaniu? Pomysły na aranżacje wnętrz z tablicami magnetycznymi
Następny artykułOkna drewniano-aluminiowe – stylowe i odporne na warunki atmosferyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj