Czym różni się chemia profesjonalna od gospodarczej?

Zastanawiasz się na jakie środki czystości postawić? Nie wiesz czym różni się chemia gospodarcza od tej profesjonalnej? Poniższa publikacja jest zatem dla Ciebie!

Sprzątanie jak powszechnie wiadomo nie należy do najprzyjemniejszych prac. Aby nie spędzić całego dnia na czyszczeniu wybranych powierzchni, warto postawić na porządne preparaty czyszczące. Na rynku dostępna jest nie tylko chemia gospodarcza, ale również chemia profesjonalna. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe różnice pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami.

Jakie są różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą?

Chemia gospodarcza najprościej rzecz mówiąc, to nic innego jak tradycyjne środki czyszczące, z których korzysta się na co dzień przy sprzątaniu domu lub biura. W większości przypadkach preparaty te w zupełności wystarczą, aby poradzić sobie nawet z bardzo dużymi zabrudzeniami. W miejscach publicznych albo halach przemysłowych niezbędne jest jednak bardzo intensywne czyszczenie, a nawet kompleksowa dezynfekcja. W takich zadaniach z pomocą przychodzi chemia profesjonalna. Silniejsze środki nie tylko znacząco zwiększają skuteczność w czyszczeniu, ale również poprawiają komfort i skracają czas pracy.

Stężenie ma znaczenie

Chemia gospodarcza od chemii profesjonalnej różni się przede wszystkim stężeniem. Jak łatwo się domyślić profesjonalne środki czystości są zazwyczaj bardzo silnymi koncentratami, które wymagają stosownego rozcieńczenia. Dzięki odpowiedniej koncentracji, można przygotować wydajny roztwór roboczy, który zużywa mniej preparatu niż konkurencyjna chemia gospodarcza. Dzięki mocniejszym koncentratom, można śmiało zmierzyć się nawet z największymi zabrudzeniami.

Inna substancja czynna

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale chemia gospodarcza praktycznie zawsze korzysta z innej substancji czynnej. W chemii profesjonalnej stosuje się substancje czynne, które nawet kilkukrotnie szybciej usuwają zabrudzenia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w relatywnie krótkim czasie można posprzątać duże obiekty. Czołowi producenci chemii profesjonalnej dążą do tego, aby jak najbardziej skrócić czas sprzątania. Przy chemii gospodarczej nie ma oczywiście tak dużej presji, dlatego też skład chemiczny jest zupełnie inny.

Pozostałe różnice

Chemia gospodarcza jest zazwyczaj bardzo uniwersalna, dzięki czemu można ją wykorzystać do wielu zadań. Chemia profesjonalna skupiona jest przede wszystkim na usuwaniu wybranych zabrudzeń. Opisując największe różnice warto wspomnieć także i o tym, że profesjonalna chemia jest zdecydowanie droższym środkiem czystości.

Poprzedni artykułJaki kolor mebli do salonu wybrać?
Następny artykułDlaczego warto wybrać kompresory bezolejowe wyciszone?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj