Jakie firanki wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej zakładamy firany w domu. Powodem może być nieumiejętne dobranie firanek lub nie znajomość ich rodzajów. Obecnie na rynku jest tyle rodzajów firanek, z różnych materiałów, o różnym kształcie i długości, że z pewnością odpowiednio dobrana firana może pięknie dopełniać wnętrze. Firanki dodają ciepła i powodują, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne.

  1. Jak dobrać firanki do konkretnego pomieszczenia w domu?
  2. Firanki do salonu.
  3. Firanki do kuchni – idealne firanki na kuchenne okno.

Jak dobrać firanki do konkretnego pomieszczenia w domu?

Wielu osobom wydaje się, że firanki są staromodne i kojarzą się jedynie ze starym domem babci. Obecnie jest bardzo dużo modnych firanek, wykonanych z materiałów na czasie. Odpowiednio dobrane firanki działają na korzyść w wyglądzie pokoju, optycznie je powiększają i sprawiają, że czujemy się komfortowo. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze firanek w domu?

  • Rodzaj pomieszczenia – to kluczowy element. Firanki powinny współgrać z pomieszczeniem i jego charakterem. Do salonu poleca się firany eleganckie i stylowe, ponieważ to tutaj przyjmujemy rodzinę i znajomych, jest więc wizytówką domu. Salon jest najczęściej największym pomieszczeniem, dlatego najlepiej wybrać firany długie, sięgające od sufitu po samą podłogę. W łazience zdecydowanie najlepiej wygląda prosta i gładka firanka. W pokoju dziecięcym czy sypialni można postawić na kolor, żywy lub pastelowy, a nawet wzorek.
  • Wygląd okna – kiedy chcemy zasłonić stare okna lub niezbyt ładny parapet, firanki doskonale ukryją wszelkie mankamenty.
  • Widok za oknem – kiedy podoba nam się widok za oknem, możemy dobrać gładkie zasłony, a jeżeli chcemy ukryć krajobraz, wybieramy firanki z haftem.
  • Styl całego domu/mieszkania – firanki muszą współgrać ze stylem, jaki panuje w domu.

Firanki do salonu.

Salon to „wizytówka” domu, więc firany są bardzo ważnym elementem wystroju. Jeżeli pomieszczenie jest duże warto postawić na długie zasłony. Firanki do salonu muszą wpasować się w to pomieszczenie, jednocześnie podzielając taki sam styl. Możemy zakupić firanki na metry lub firanki gotowe, które wystarczy tylko powiesić.

Szeroki wybór firanek znajduje się w sklepie kasandra.com.pl.

 firany do salonu

Firanki do kuchni – idealne firanki na kuchenne okno.

Firanki do kuchni mogą stanowić dla niektórych problem. Zwłaszcza jeżeli okno znajduje się tuż nad blatem kuchennym. W takim przypadku idealne będą zazdrostki. Zazdrostki to małe firanki, które montuje się zaraz przy szybie, są więc idealnymi firankami do kuchni, ponieważ nie przeszkadzają w czynnościach życia codziennego.

Poprzedni artykułRemont przedpokoju – jak dobrać panele na schody i udekorować ściany w przedpokoju?
Następny artykułMieszkanie pod klucz w Gdańsku – czy warto je kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj