Domy szeregowe – dlaczego warto?

Osiedle budowlane w formie domów szeregowych stają się coraz powszechniejsze w naszym kraju. Tego typu forma budowania przyszła z Zachodu – wizerunek amerykańskich przedmieść znanych z filmów i seriali zaczyna pokrywać się z polską rzeczywistością. Czy faktycznie warto zamieszkać w domu szeregowym?

Domy szeregowe niekoniecznie są czymś zupełnie nowym w Polsce, ale wzrastająca ilość całych osiedli tego typu już tak. Wielu decyduje się opuszczać swoje rodzinne strony właśnie na rzecz szeregowców, ponieważ widzą w nich wiele korzystnych zalet. Co się do nich zalicza?

Niższe koszty

Domy szeregowe są fantastycznym kompromisem między zakupem domu jednorodzinnego, a mieszkania w bloku/apartamentowcu. Wynika to z niższych kosztów w porównaniu z domem jednorodzinnym, a bardzo przybliżonym w przypadku mieszkań (przy ich aktualnych cenach są niemal identyczne!). Oszczędza się przede wszystkim na zakupie działki, jak i samej budowie (niższe ceny za materiały budowlane i ich transport). Połączone ze sobą ścianą szeregowce są łatwiejsze i tańsze w budowaniu, ale jednocześnie nie tracą na jakości i trwałości.

Przestrzeń

Szeregowce w swojej budowie przypominają domy jednorodzinne – nie tylko pod względem wyglądu, ale także metrażu. Decydując się na dom szeregowy zyskujemy znacznie większą przestrzeń niż chociażby w bloku. Większość posiada od 3 do nawet 4 pokoi, z których korzystać może cała rodzina. Dostępny jest także ogród i taras, na którym możemy urządzać grillowanie, opalanie czy po prostu spotkania z rodziną i przyjaciółmi. W porównaniu z mieszkaniami w centrum miasta, tutaj mamy praktycznie stu procentową prywatność. Nie mówiąc o garażu czy oddzielnym, tylnym wejściu. Możliwości jest naprawdę wiele!

Bezpieczeństwo

Osiedle z szeregowcami to również większe bezpieczeństwo. Sąsiedzi będący za ścianą, z którymi tworzy się niejako społeczność, dają komfort, że zawsze w razie czego możemy się do nich zwrócić o pomoc czy wsparcie. Często są również monitorowane, co jeszcze bardziej potęguje poczucie bezpieczeństwa. Domy jednorodzinne, często będące na kompletnym odludziu, już takich gwarancji nie dadzą – trzeba zadbać o ochronę swojego terenu samemu, bez wsparcia osób wokół, których po prostu nie ma.

Lokalizacja

Osiedla z domami szeregowymi lokowane są przede wszystkim na przedmieściach, czyli obrzeżach większych miast. Jest to duża zaleta dla osób, które nie chcą do końca rozstawać się z centrum, ale z drugiej strony pragną spokoju kiedy wracają z pracy do siebie. Władze okolicznych miejscowości mają to na uwadze, dlatego dbają o dobrą komunikację publiczną między tymi dwoma punktami lokalizacyjnymi. Dzięki temu mimo iż mieszka się na przedmieściach, nadal ma się możliwość korzystania z supermarketów, sklepów spożywczych, szkół, przedszkoli i nie tylko.

Domy szeregowe są obecnie jednymi z najbardziej atrakcyjnych możliwości dla osób poszukujących swoich własnych czterech ścian. Jest to inwestycja w całości opłacalna nie tylko pod względem finansowym, ale także jakości życia!

Artykuł powstał dzięki współpracy z WTJ Home.

Poprzedni artykułDzień dobry. Jesteśmy RADOX.
Następny artykułKlasyczny wzór – grzejniki płytowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj