O czym warto wiedzieć, decydując się na kuchnię z wyspą?

Kuchnia z wyspą cieszy się uznaniem, odkąd tylko pojawiła się w katalogach wnętrzarskich. Inwestorzy decydują się na nią bardzo często, ponieważ jest przestronna, zapewnia komfort użytkowania, a przy okazji okazuje się najbardziej efektowna. Kuchnia z wyspą na środku ma sporo zalet, jednak zanim postawisz na takie rozwiązanie, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi ważnymi aspektami jej posiadania. Od zalet, po wady, a także najlepsze aranżacje, które uczynią z Twojej kuchni prawdziwą petardę!

Zalety kuchni z wyspą!

Kuchnia z wyspą https://urzadzamypodklucz.pl/produkty/nowoczesna-kuchnia-z-wyspa-dlaczego-warto/  to rozwiązanie, które elektryzuje architektów, wykonawców i inwestorów. Jedni kochają taką aranżację, inni wręcz nienawidzą. Aktualnie skupmy się jednak na zaletach takiego rozwiązania. Przede wszystkim kuchnia z wyspą to:

  • większa ilość miejsca do przechowywania,
  • dodatkowa przestrzeń robocza,
  • stworzenie wygodnej przestrzeni dla sporej rodziny,
  • ciekawe wykończenie wnętrza,
  • otwarcie pomieszczenia na salon lub wyraźne zatarcie granic,
  • ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni.

Jedną z najbardziej pożądanych zalet, jaką może pochwalić się właśnie kuchnia z wyspą, jest atrakcyjny, nietuzinkowy, oryginalny wygląd. To dla niego ludzie tracą głowę, a pozostałe aspekty są miłymi dodatkami.

O czym pamiętać projektując kuchnię z wyspą?

Zastanawiasz się, jak dobrze urządzić kuchnię z wyspą? Na pewno trzeba bardzo dokładnie przemyśleć sobie każdy kąt, każdy centymetr kwadratowy, aby później móc w pełni swobodnie korzystać z pomieszczenia. Decydując się na kuchnię z wyspą, należy na samym początku odpowiedzieć sobie na pytanie, czy element ten będzie pełnił jedynie funkcję dodatkowego blatu roboczego, czy jednak będzie na nim usytuowany zlew lub płyta grzewcza.

Wielofunkcyjna wyspa kuchenna wymaga doprowadzenia wody lub prądu (a czasem i jednego, i drugiego). Odpowiedni system wentylacyjny również jest konieczny, dlatego wyspa kuchenna to nie lada wyzwanie. Jeśli na wyspie będzie blat roboczy, potrzebne będzie dobre jakościowo oświetlenie, przy którym o każdej porze będzie można przygotowywać posiłek.

Wyspa kuchenna – co na niej umieścić, aby była praktyczna?

Wyspa kuchenna sama w sobie wydaje się inwestorom praktyczna, jednak najczęściej są oni w błędzie. Tę ergonomiczność należy samodzielnie “wyczarować” decydując o tym, co na tej wyspie będzie. Jeśli wyspa umiejscowiona została w stosunkowo małym pomieszczeniu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby była głównym miejscem do gotowania. Można zostawić na niej miejsce na płytę grzewczą, a resztę przeznaczyć na blat roboczy. 

Druga ciekawa opcja to stworzenie wyspy, która będzie jednocześnie blatem roboczym, stołem, miejscem do pracy. Wystarczy podzielić ją na dwa osobne blaty na dwóch poziomach i postawić wygodne hokery. 

Jak widać, kuchnia z wyspą to dobre rozwiązanie, które wymaga jednak od nas kilku chwil zastanowienia i podjęcia odpowiednich decyzji. W innym wypadku może okazać się, że nawet ta opiewana wyspa nie wpłynie na polepszenie komfortu pracy w kuchni. A nie chodzi przecież o to, by kuchnia była ładna, ale niewygodna!

Poprzedni artykułRanking najpopularniejszych projektów domów MURATORA w roku 2022
Następny artykułPomysł na taras: jak urządzić funkcjonalną przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj