Zalety bram wjazdowych dwuskrzydłowych

brama wjazdowa dwuskrzydłowa

Do wyboru jest wiele rodzajów bram, niektórzy preferują modele przesuwne, a dla innych idealna będzie brama wjazdowa dwuskrzydłowa. Mnogość rozwiązań sprawia, że każdy dopasuje idealną bramą do swoich preferencji, oczekiwań, potrzeb i możliwości. Obecnie najpopularniejsze są bramy z napędem automatycznym, sięgają po nie osoby ceniące sobie wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Jest to rozwiązanie nowoczesne, niezwykle praktyczne, nie trzeba nawet wychodzić z samochodu, aby móc wyjechać z posesji lub na nią wjechać. W przypadku bramy dwuskrzydłowej można zainwestować w szereg dodatków typu furtka, domofon, system do zdalnego wpuszczania gości na posesję itd.

Czy brama dwuskrzydłowa to dobra inwestycja?

Dawniej na bramy dwuskrzydłowe mogły pozwolić sobie tylko zamożne osoby, ale obecnie ceny są coraz przystępniejsze, można też liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Na rozwiązanie to decyduje się coraz więcej inwestorów, szczególnie na modele z napędem automatycznym. Nowoczesne bramy dwuskrzydłowe dodają elegancji, posiadają wysokie walory estetyczne i użytkowe. Są funkcjonalne, mają w pełni zautomatyzowany system sterowania i zamykania. Wszystkim można sterować za pomocą pilota. Jest to ogromne ułatwienie i wygoda, znika konieczność wystawiania się na działanie opadów atmosferycznych, wirusów czy mrozów. Najwygodniej jest wozić ze sobą pilota od bramy, aby móc ją szybko otworzyć, bez wysiadania z auta lub proszenia kogoś o wcześniejsze jej otwarcie. Ma to szczególne znaczenie w okresie zimowym, gdy dni są coraz krótsze, szybko robi się ciemno, a warunki atmosferyczne stają się niesprzyjające. Rozwiązanie to docenią wszyscy, szczególnie osoby zabiegane, ciągle gdzieś się spieszące.

Dlaczego warto zdecydować się na bramę wjazdową dwuskrzydłową?

Bramy wjazdowe dwuskrzydłowe są solidnie wykonane, masywne, odporne na działanie podmuchów wiatru i opadów atmosferycznych. Świetnie zabezpieczają posesję przed wejściem osób nieupoważnionych, co zmniejsza ryzyko włamania i kradzieży mienia. Prezentują się bardzo efektownie, więc stanowią ciekawą wizytówkę posesji. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa jest także odporna na uszkodzenia mechaniczne, niezwykle prosta w obsłudze. Dodaje prestiżu i nutki luksusu. Ogromną zaletą bramy dwuskrzydłowej jest to, że pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Można zamontować ją na niemalże każdej działce. Sprawdza się nawet na wąskiej i niewielkiej posesji. Nie trzeba wyznaczać zbyt wiele przestrzeni wzdłuż ogrodzenia, aby móc komfortowo użytkować tego typu bramę. Kolejną zaletą będzie łatwy i szybki montaż, co z pewnością doceni wielu inwestorów. Im mniej skomplikowana jest brama, tym lepiej, bo przekłada się to na niższe koszty montażowe. Znika konieczność zastosowania specjalnej szyny i rolek jezdnych, jak ma to miejsce w przypadku bramy przesuwnej. Montaż bramy dwuskrzydłowej jest na tyle łatwy, że można przeprowadzić go samodzielnie. Prosta konstrukcja przekłada się również na mniejszą awaryjność.

Szeroki wachlarz wyboru bram wjazdowych dwuskrzydłowych

W przypadku bram dwuskrzydłowych można liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Nowoczesne modele są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Można nimi sterować zarówno za pomocą pilota, jak i aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Wielofunkcyjne automaty mogą zostać połączone z różnymi systemami, w tym smart home, co pozwala na zaprogramowanie ich zgodnie z aktualnymi potrzebami i preferencjami. Bramy dwuskrzydłowe to świetnie rozwiązanie na działkę o dowolnej powierzchni. Sprawdzą się na działce zrównano dużej, jak i małej, wąskiej i szerokiej. Do prawidłowej pracy nie potrzebują zbyt wiele miejsca na podjeździe. Można wybrać bramy wjazdowe dwuskrzydłowe w wersji tradycyjnej, nowoczesnej, ekonomicznej lub ażurowej. Jeśli komuś zależy na bramie o wysokich walorach dekoracyjnych, to powinien zainteresować się modelem z finezyjnie wygiętą ramą, ozdobami w postaci rozetek/listków/kul/kwiatów. Zawsze można też zdecydować się na bramę na indywidualne zamówienie.

Z kolei nowoczesne bramy dwuskrzydłowe cechują się minimalizmem, prostą formą, geometrycznymi kształtami, ograniczonymi zdobieniami, stonowaną kolorystyką. Można też liczyć na szereg dodatkowych akcesoriów przeznaczonych do bram wjazdowych dwuskrzydłowych. Podstawą jest oczywiście wspomniany już wcześniej napęd automatyczny, ale na tym nie koniec. Warto zainstalować fotokomórki, co zwiększy poczucie bezpieczeństwa. Wykrywają one przeszkody, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że coś zostanie zmiażdżone przez skrzydło bramy podczas jej zamykania lub otwierania. Fotokomórki są bardzo czułe i niezawodne, działają także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Przydadzą się również lampy ostrzegawcze, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowania bramy, chronią przed uderzeniami w bramę, informują nawet o awarii automatyki.

Podsumowując, warto zdecydować się na bramy wjazdowe dwuskrzydłowe z następujących powodów:

 • mają wysokie walory użytkowe i estetyczne,
 • są uniwersalne i odnajdują się na niemalże każdej posesji,
 • można przebierać w dostępnych modelach,
 • są wytrzymałe,
 • posłużą użytkownikowi przez długi czas w niezmienionej postaci,
 • mogą być wyposażone w napęd automatyczny,
 • są funkcjonalne i ekonomiczne,
 • zapewniają bezpieczeństwo,
 • są łatwe i szybkie w montażu,
 • pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca na działce,
 • ceny nie są wygórowane,
 • działka nie musi być szeroka,
 • ich prosta konstrukcja przekłada się na mniejszą awaryjność,
 • do wyboru jest wiele dodatkowych akcesoriów.

Partnerem artykułu jest firma Polargos – producent bram i ogrodzeń.

Poprzedni artykułSerwis klimatyzatorów – co trzeba o nim wiedzieć?
Następny artykułJak działa zamek samozatrzaskowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj