W zgodzie z naturą. Wprowadź harmonię do wnętrza z podłogami Classen

W zgodzie z naturą. Wprowadź harmonię do wnętrza z podłogami Classen

Porządek w mieszkaniu nie tylko poprawia estetykę wnętrza, ale i zwiększa komfort domowników. Dzięki odpowiedniej aranżacji zyskują oni lepsze warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku. Classen, renomowany producent drzwi, podłóg i mebli kuchennych podpowiada, jak sprawić, by w czterech kątach zapanowała równowaga.

Planując wystrój wnętrza warto kierować się przede wszystkim własnym gustem i oczekiwaniami oraz funkcjonalnością. To ważne, by w swoim mieszkaniu czuć się dobrze – w końcu spędza się w nim dużą część życia. Urządzając przestrzeń należy pamiętać o umiarkowaniu, dzięki któremu uda się stworzyć miejsce pełne ładu i harmonii, a zarazem dające wrażenie przytulności. W takim otoczeniu łatwiejsze będzie skoncentrowanie się na pracy i nauce, natomiast czas poświęcony rozrywce i relaksowi okaże się jeszcze bardziej satysfakcjonujący.

Projektowanie przestrzeni w oparciu o harmonię i energię zostało zapoczątkowane w starożytnych Chinach. To właśnie tam zrodziła się filozofia feng shui, której elementy współcześnie wprowadza się w domach na całym świecie. Zgodnie z tą myślą, mieszkanie powinno być aranżowane w taki sposób, by panowała w nim równowaga, która zapewni domownikom dobre samopoczucie – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

W tworzeniu estetycznej i uporządkowanej przestrzeni ważne jest uwzględnienie kilku zasad:

spójny styl aranżacyjny – wybór jednego motywu przewodniego i jego konsekwentna realizacja. Utrzymanie całego mieszkania w jednej konwencji służy ładowi i jednorodności;
powściągliwość w stosowaniu dekoracji – przepych nie idzie w parze z harmonią. Ograniczenie liczby przedmiotów do minimum pozwoli zachować otwartą przestrzeń;
dobre dopasowanie wszystkich elementów aranżacji – oświetlenie, meble oraz dodatki powinny tworzyć spójną całość. Równowagę należy utrzymać na wszystkich możliwych obszarach. Warto zadbać o źródła naturalnego światła, wyciszenie pomieszczeń i odpowiednią kolorystykę.

Wprowadzenie harmonii do wnętrza wiąże się także z wyborem odpowiednich podłóg. Synonimem oryginalności i elegancji są podłogi Harmony Forte marki Classen. Cztery wyjątkowe dekory (Karelia, Fernandez, Dąb Trydent, Dąb Aurora) są utrzymane w delikatnej tonacji barw – od jasnych szarości, po beże i blade brązy. Dzięki wysokiej klasie ścieralności sprawdzą się w nawet mocno użytkowanych pomieszczeniach, zachowując swój pierwotny wygląd przez długi czas. Ich drewniana struktura doda wnętrzu rysu naturalności i uczyni je przytulnym. Bezklejowy system łączenia usprawni montaż.

Kolekcję Harmony Forte wyróżnia większa od standardowej szerokość deski (282 mm), co stanowi jej ciekawy atut. Zauważamy duże zainteresowanie panelami o takich wymiarach i przewidujemy, że ten trend się utrzyma. Stanowią one bowiem najlepszą propozycję dla przestronnych, otwartych wnętrz, które cieszą się współcześnie największą popularnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w przyszłym roku planujemy rozszerzyć naszą ofertę o produkty z szeroką deską, które podkreślają okazałość i dostojność pomieszczeń – dodaje Michał Białas.

Harmonia często jest kojarzona z subtelnymi, pastelowymi odcieniami i symetrią. Nie musi jednak oznaczać nudy i monotonii. Osoby, które najlepiej odnajdują się w śmielszych aranżacjach, mogą sięgnąć po bardziej wyrazistą paletę barw: soczyste zielenie, orzeźwiające pomarańcze lub cytryny. Ważne jest jednak zachowanie umiaru i jednolitego charakteru wyposażenia.

Podłogi Harmony Forte są dostępne w sprzedaży w sieciach OBI i Castorama.

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”, organizacji, której celem jest koordynacja jej członków w dążeniu do dynamicznego rozwoju na konkurencyjnym rynku.
Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

—–
Powiązane tematy: podłogi drewniane, podłoga drewniana, drewniana podłoga, drewniane podłogi, podłogi drewniane warszawa, podłoga drewniana cena, podłogi drewniane kraków, podłogi drewniane ceny, podłogi drewniane wrocław, biała łazienka z drewnianą podłogą

Poprzedni artykułTropikalna aura wnętrza o każdej porze roku
Następny artykułKrok po kroku: poprawny montaż wyłazu dachowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj