Stylowa aranżacja mieszkania nie musi być kosztowna. Innowacyjne zastosowania palet w domu.

Aranżacja mieszkania może być sporym wyzwaniem. Przeglądając katalogi i blogi wnętrzarskiej, poświęcone projektowaniu, nietrudno w tym wszystkim się pogubić i stracić wizję swojego wymarzonego gniazdka. Do tego, gdy zaczniemy sprawdzać ceny poszczególnych mebli i dekoracji stracimy już całkiem rachubę. Stylowe wnętrze ma zachwycać, zaskakiwać, a przede wszystkim ma być spójne i przejrzyste. Czy istnieje sposób na stylowe mieszkanie tańszym kosztem? Owszem, mamy na to sposób.

Stylowe wnętrze, czyli jakie?

Stylowe wnętrze jest urządzone w dobrym smaku, nic nie jest przesadzone, wszystko jest spójne i tworzy logiczną całość. Takie wnętrze cały czas podąża z duchem czasu, dzięki temu że wiele czerpie z klasyki. Ta ponadczasowość jest konsekwencją wyczucia i dbałości o szczegóły w czasie projektowania i urządzania. Taka klasyczna baza wnętrza stanowi dobre podłoże do szaleństw różnymi formami i gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale też wspaniały efekt, pod warunkiem jednak że w tym szaleństwie nie przesadzimy i będziemy bawić się stylami i formami mądrze i z pełną świadomością. Przełamanie klasycznej rutyny ma być ucztą dla oka i prawdziwą wisienką na torcie. W urządzaniu wnętrz nic nie jest przypadkowe, wszystko jest dobrze przemyślane.

Nie ma jednego sposobu na stylową aranżację. Pierwsze skrzypce gra tu elegancja, która ma przełożenie w nietuzinkowych choć klasycznych meblach oraz zadziornych dodatkach. Jako dodatki z powodzeniem możemy wykorzystać tapety z bogatym zdobieniem, lampy o bardzo surowych kształtach, dywany oraz lustra w pięknych ramach. Można nieco odejść od takiej pałacowej elegancji, która z pewnością kojarzy się z przepychem, i zdecydować się tylko na pojedyncze elementy zestawiając je z nowoczesnymi dodatkami. Pamiętaj jednak, że od eklektyzmu różnych stylów do kiczu jest bardzo blisko i bardzo łatwo przesadzić. Zadbaj o to, żeby wszystkie elementy wystroju wnętrza były ze sobą spójne.

Meble z palet w stylowym wnętrzu – czy to możliwe?

Z pewnością zastanawiasz się, gdzie w tym wszystkim są palety. Rzeczywiście, meble z palet są bardzo odważnym rozwiązaniem, tym bardziej w stylowym wnętrzu, jednak przy odrobinie chęci i z zachowaniem zasady spójności, palety mogą stać się fantastyczną i stylową ozdobą. Możesz zdecydować się na wykonanie z palet pięknego długiego i stylowego stołu do jadalni, nogi zaś możesz dokupić w sklepach meblowych lub na zagranicznych aukcjach. Poszczególne elementy zdobiące meble z palet możesz również kupić na zamówienie u stolarza. Nadadzą one paletom wyjątkowego charakteru, szyku i elegancji.

Ilość pomysłów na wykorzystanie palet może ograniczyć tylko Twoja wyobraźnia. Są one tanim materiałem, traktowanym często jak surowiec z upcyklingu. Odpowiednio przygotowane są bardzo wytrzymałe, a przy tym modne i ekologiczne. Nadając im drugie życie, dbasz o środowisko naturalne.

Nieskończone możliwości pracy z paletami

Palety dają nieskończone możliwości projektowania mebli i wystroju wnętrz. Mogą bowiem służyć nie tylko jako stół, ława, siedzisko, czy szafka, świetnie prezentują się również jako element dekoracyjny. Taką dekoracją może być choćby panel z palet, na którym można wieszać ramki ze zdjęciami, lub kwietnik z pergolą na tarasie i balkonie. Palety świetnie się nadają do tworzenia całych konstrukcji tarasowych oraz siedzisk, ław czy huśtawek ogrodowych. Są przy tym tanie, a odpowiednio zaimpregnowane potrafią służyć latami.

Poprzedni artykułŚwiece zapachowe – czyli jak stworzyć jesienny klimat w swoim domu!
Następny artykułOkucia drzwiowe – na te elementy zwróć uwagę przy zakupie drzwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj