Trwałość i niezawodność na lata – czyli o pielęgnacji okien PCV

Trwałość i niezawodność na lata - czyli o pielęgnacji okien PCV

Okna PCV to jedne z najbardziej trwałych konstrukcji, które jeśli są odpowiednio pielęgnowane mogą przetrwać w dobrym stanie 40-50 lat. Trzeba jednak pamiętać, by nie popełniać podstawowych błędów. O jakie chodzi?

Czyszczenie i konserwacja okien z PCV powinny mieć miejsce regularnie. Okna powinny być czyszczone przynajmniej dwa razy do roku łagodnymi środkami czyszczącymi, nie zawierającymi agresywnych składników chemicznych. Przede wszystkim nie należy używać też żadnych środków ściernych, które mogłyby zniszczyć strukturę ramy okiennej. Jeśli chodzi o konserwację okien z PCV to powinna być przeprowadzana przynajmniej raz do roku. Dotyczy smarowania specjalnym smarem silikonowym lub wazeliną techniczną uszczelek, a także oliwienia okuć okien. Takie postępowanie pozwoli zachować ich trwałość na lata.

Jak poradzić sobie z myciem dużych okien PCV?

Okna PCV o niestandardowym wymiarze czasem trudno się czyści. Dlatego warto posłużyć się do tego celu myjką z silikonowym wkładem, która zbierze nadmiar wody lepiej niż zwykła szmatka, nie pozostawiając smug. Do polerowania okien dobrze sprawdzają się również ścierki z mikrofibry.

Co wpływa na trwałość okien z PCV?

Okna z PCV zawdzięczają swoją trwałość polichlorkowi winylu z których wykonane są profile okienne. Oczywiście cały sekret tkwi w przekroju profilu, który zawiera ścianki tworzące wewnątrz komory, decydujące o termoizolacji okna z PCV. Ścianki powinny mieć 5 mm grubości wtedy ochrona przed przenikaniem i utratą ciepła jest najbardziej optymalna, a konstrukcja okna najbardziej trwała. Oczywiście istotne jest również podparcie profilu poprzez znajdujący się w środku kształtownik, choć nie wszystkie modele go wymagają.

Co wpływa na niezawodność okien z PCV?

Wybierając okna z PCV można liczyć na ich niezawodność pod każdym względem. Oczywiście trzeba wybierać modele najwyższej klasy biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze elementy. Oprócz termoizolacyjności będzie to również dźwiękoszczelność, a także cechy, które zwiększają bezpieczeństwo. Wybranie okien klasy A, jeśli chodzi o termoizolacyjność, a także najwyższej klasy jeśli chodzi o wiatroszczelność i wodoszczelność zapewni komfort, a także możliwość użytkowania okien przez długie lata. Wszystkie parametry wpływają na cennik okien. Oczywiście okna o najwyższych parametrach są najdroższe, jednak biorąc pod uwagę ich trwałość i niezawodność ostateczny rachunek ekonomiczny będzie bardzo korzystny.

Trzeba jeszcze podkreślić niewielkie wymagania okien PCV, jeśli chodzi o konserwację w porównaniu do okien drewnianych, które wymagają konserwacji ramy okiennej. PCV nie nasiąka wodą, a kiedy wybierze się okna o zaokrąglonych krawędziach woda będzie spływać po nich szybciej. Na powierzchni nigdy nie pojawi się pleśń ani grzyb, a czyszczenie jest bardzo łatwe i nie zabiera wiele cennego czasu. Wniosek z tego taki, że pod każdym względem okna z PCV są właściwym wyborem do domu czy mieszkania.

Poprzedni artykuł7 modeli krzeseł konferencyjnych idealnych do nowoczesnego biura
Następny artykułDonice betonowe – estetyczna i funkcjonalna architektura miejska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj