Najpopularniejsze schody do domów jednorodzinnych

Kiedy budujemy nowy dom, mający być ostoją naszej rodziny na wiele następnych lat musimy zastanowić się nad wieloma kwestiami, które wpłyną na to, jak przyjemne będzie codzienne życie wewnątrz tych czterech ścian. Jednym z takich kluczowych momentów okaże się wybranie… typu schodów. Niektórzy nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, jak ważna jest decyzja w tym zakresie! Na co możemy się zdecydować?

Najprostszy typ

Schody zwykle dzielimy ze względu na typy. Najprostszymi z nich są schody jednobiegowe, które są również najtańsze i zdecydowanie najmniej skomplikowane w budowie. Niestety za prostotą, będącą niewątpliwą zaletą znajduje się także pewien zestaw utrudnień, wynikających z tego wyboru. Przede wszystkim, musimy pamiętać o tym, że nie są one najlepszym wyjściem dla ciasnych pomieszczeń, gdyż cała ta konstrukcja zajmuje naprawdę dużą ilość miejsca! Co więcej, jeżeli w naszym domy zaplanowaliśmy wysokie kondygnacje – możemy zapomnieć o jednobiegowej konstrukcji!

Najpopularniejsze schody do domów jednorodzinnych

Nowoczesne schody do domu od Fontanot Shop

Opcja kilkubiegowa

A gdybyśmy tak dodali jeden lub dwa biegi oraz spocznik? Typ dwubiegowy lub nawet trzybiegowy jest świetny dla okazji, kiedy brakuje nam nieco miejsca, a jednocześnie potrzebujemy czegoś funkcjonalnego. Dodanie spocznika do całej konstrukcji sprawia, że komfort użytkowania tych schodów znacznie wrośnie, co bywa naprawdę kluczowe dla najmłodszych, jak i najstarszych domowników! Właśnie dlatego, może warto przemyśleć ich wykorzystanie w naszym domu?

Schody kręcone

Co, gdy naprawdę nie mamy miejsca, aby zaimplementować poprzednio wymieniane typy schodów? Może powinniście zastanowić się nad schodami kręconymi? Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdy ilość metrów kwadratowych, jakie możemy przeznaczyć na projekt, jest nieco ograniczona. Zwykle tworzy się je na polu koła lub kwadratu i dają bardzo estetyczne, nowoczesne wrażenia całemu pomieszczeniu. Mają one niestety swoje wady, którymi jest utrudnione przemieszczanie się między piętrami przez osoby starsze i dzieci, oraz to, że gdy zechcemy wnieść lub znieść przedmiot sporych rozmiarów, taki jak szafa czy kanapa!

Najpopularniejsze schody do domów jednorodzinnych

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego modelu schodów, dopasowanego do naszych potrzeb powinien być podyktowany wieloma czynnikami. Nie warto ignorować istoty tej decyzji, gdyż nie jest ona co tyle kosztowna, ale również trudna do ewentualnej zmiany. Właśnie dlatego, przed zakupem przeanalizujmy, co potrzebuje nasza rodzina i jak możemy ułatwić im życie przez wykorzystanie schodów w domu!

Poprzedni artykułŁóżko w roli głównej w sypialni
Następny artykułTablice magnetyczne – jak wykorzystać je w mieszkaniu? Pomysły na aranżacje wnętrz z tablicami magnetycznymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj