Jak odświeżyć wnętrze za pomocą stylowych dodatków?

Jak odświeżyć wnętrze za pomocą stylowych dodatków?

Nadanie przestrzeni zupełnie nowego, odświeżonego charakteru, wcale nie musi być związane z kosztownym remontem czy też całkowitą wymianą wyposażenia. Sprawdź w jaki sposób – za pomocą zaledwie kilku dodatków – ożywić wnętrze domu.

Przeglądając najnowsze katalogi z wnętrzarskimi inspiracjami często dochodzimy do wniosku, że potrzebujemy zmiany. Niemniej jednak wymiana wszystkich, znajdujących się w domu sprzętów związana jest ze stosunkowo wysokimi kosztami. Wbrew pozorom fakt ten wcale nie wyklucza odświeżenia przestrzeni. Wręcz przeciwnie! Istnieją bowiem proste i – co najważniejsze – mało kosztowne sposoby na nadanie wnętrzu zupełnie nowego oblicza. Jakie konkretnie? Wystarczy sięgnąć po stylowe dodatki.

Obrazy i plakaty

Jedyny z najpopularniejszych pomysłów na odświeżenie wnętrza jest powieszenie odpowiednio dobranych grafik czy obrazów. To także świetny sposób na zagospodarowanie przestrzeni sprawiającej wrażenie pustej czy niekompletnej. Zawieszona na ścianie praca doda pomieszczeniu nowego charakteru i – co ważne w przypadku wnętrz minimalistycznych – nie wywoła efektu przeładowania. Decydując się na dany obraz lub zdjęcie zawsze bierzmy pod uwagę wielkość ściany. W przypadku dużych powierzchni warto zdecydować się na jeden, sporej wielkości plakat/obraz lub też bardzo dużą ilość małych prac, które stworzą swego rodzaju mini – galerię.

Stylowe zegary

Kolejnym typem dodatków, po który warto sięgnąć w celu odświeżenia wyglądu przestrzeni są stylowe, ścienne zegary. Obecnie w ofercie wielu sklepów znajdziemy różnego rodzaju czasomierze; począwszy od stylizowanych na poprzednie epoki, poprzez proste, klasyczne, a skończywszy na bogato zdobionych. Na który zegar warto się zdecydować? Jeśli wnętrze urządzone jest w sposób minimalistyczny to wybierz zegar 3D bądź nowoczesny. Charakter przestrzeni aranżowanych na styl retro podkreśli i zarazem odświeży zegar dworcowy. Z kolei oryginalną ozdobą domów i mieszkań w stylu skandynawskim będzie zegar drewniany.

Poduszki, narzuty, koce

Jeden z najmodniejszych trendów ostatnich czasów zakłada aranżację przestrzeni przy wykorzystaniu akcesoriów takich jak poduszki, narzuty czy też koce. Wbrew pozorom wspomniany zestaw dodatków wcale nie jest zarezerwowany wyłącznie dla sypialni. Ozdobne, nowoczesne poduszki wspaniale sprawdzą się również w salonie czy też pokoju dziecięcym. Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu ciepłego, domowego charakteru to do wspomnianych poduszek dołącz – pozornie niedbale złożony czy przewieszony – koc bądź narzutę.

Poprzedni artykułWizualizacja 3D – jak powstaje i dlaczego warto ją stosować?
Następny artykułW jaki sposób wiercić otwory w betonie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj