Trendy kolorystyczne w palecie Chromatic Professional Colors

Trendy kolorystyczne w palecie Chromatic Professional Colors

Wzornik kolorów Chromatic to rozwiązanie dla osób planujących wykończenie ścian wewnętrznych, zewnętrznych lub elementów wyposażenia, takich jak meble, stolarka drzwiowa i okienna, farbami marki Dekoral Professional i Sigma Coatings. Znajduje się w nim aż 1170 kolorów. Wzornik pomoże dopasować odpowiedni odcień i zobaczyć, jak będzie zachowywał się w danym pomieszczeniu.

Kolekcja 1170 wyjątkowych kolorów Chromatic została stworzona z myślą o profesjonalistach – projektantach i architektach. Obejmuje zarówno barwy popularne, klasyczne, jak i te zgodne z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz i fasad budynków. Specjalnie pogrupowane kolory – od bieli i pasteli, przez średnio i mocno nasycone, po subtelne szarości – ułatwiają znalezienie odpowiedniego odcienia poprzez porównanie go z innymi oraz dopasowanie kilku różnych barw do siebie. Próbki pozwalają także ocenić, jak produkt będzie wyglądał w konkretnym świetle – naturalnym lub sztucznym.

Trzeba pamiętać, że wymalowany kolor może różnić się od pokazanego na wzorniku. Docelowy odcień zależy bowiem od wielu czynników: rodzaju użytego produktu – mat, satyna, półmat lub połysk, faktury podłoża, usytuowania względem stron świata i rodzaju oświetlenia. Na przykład na idealnie gładkiej powierzchni może wyglądać finalnie na nieco jaśniejszy niż na chropowatej lub strukturalnej. – Po wybraniu konkretnego koloru ze wzornika zawsze rekomendujemy wykonanie wymalowania próbnego na docelowym podłożu z wykorzystaniem testera, który umożliwia sprawdzenie praktycznie każdego z ponad 10 000 dostępnych kolorów naszych farb, w tym. 1170 z palety Chromatic. Pozwoli to obejrzeć realny odcień i uniknąć rozczarowań – zaleca Piotr Nowacki, brand manager marek Dekoral Professional i Sigma Coatings. Podczas zamawiania wybranego koloru w punkcie sprzedaży należy podać pełne oznaczenie koloru – symbol CH1, cztery następujące po nim cyfry oraz nazwę.

Wzornik Chromatic można nabyć bezpośrednio u producenta na stronie www.chromaticstore.com, w sekcji Boutique. Jego koszt to około 15 euro. Stali klienci Dekoral Professional i Sigma Coatings otrzymują go bezpłatnie. Można skorzystać także z elektronicznej karty kolorów, dostępnej pod adresem www.e-chromatic.pl. Więcej informacji na www.profesjonalnefarby.pl.

Dekoral Professional

Poprzedni artykułNaturalność drewna czy odporność metalu? Nowość od RuckZuck – drzwi zewnętrzne marki SENTIS
Następny artykułŚwiatło na szóstkę – jak efektywnie oświetlić biurko ucznia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj