Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – czy warto je kupić?

Gdańsk to jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce rynków nieruchomości. Wpływ na jego mocną pozycję na wiele czynników – położenie geograficzne, dynamiczny rozwój czy zaplecze gospodarcze przyjazne biznesowi. Zakup mieszkania w tym mieście jest więc świetną lokatą kapitału.

Stan deweloperski czy pod klucz – jakie mieszkanie kupić w Gdańsku?

Osoby kupujące nowe mieszkanie w Gdańsku mają do wyboru dwie opcje: wykończenie pod klucz lub stan deweloperski. Stan deweloperski to najpopularniejszy wariant – nie tylko na Pomorzu, ale w całej Polsce. Podstawową jego zaletą jest możliwość wykończenia mieszkania zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Z drugiej jednak strony trzeba we własnym zakresie zadbać o zakup materiałów, znalezienie odpowiedniej ekipy i nadzór nad prowadzonymi przez nią pracami. Nabywcy, którym zależy na tym, aby szybko się wprowadzić, i którzy nie mają czasu na załatwianie wszystkich spraw związanych z remontem, chętniej decydują się na gotowe mieszkania. Gdańsk ma pod tym względem świetnie rozbudowaną ofertę, w związku z czym łatwiej znaleźć ofertę odpowiadającą konkretnym wymogom pod względem zawartości i ceny.

Mieszkanie pod klucz w Gdańsku – dlaczego warto?

Klienci firmy deweloperskiej Hossa, która na Pomorzu realizuje szereg inwestycji z zakresu budownictwa mieszkaniowego, wskazują wygodę oraz oszczędność czasu jako kluczowe zalety wykończenia pod klucz. Deweloper zobowiązuje się do ukończenia przedsięwzięcia w określonym czasie – w przeciwnym razie ponosi finansowe konsekwencje opóźnień. Kupujący dostaje mieszkanie, do którego może od razu się wprowadzić – z reguły musi tylko wstawić meble. Deweloperzy proponują klientom rozmaite pakiety wykończeniowe – droższe lub tańsze, w zależności od zakresu prac oraz jakości materiałów, których zakupem zajmują się sami. W cenę usługi wliczony jest też profesjonalny projekt aranżacji wnętrz. Wykończenie nowego mieszkania na własną rękę jest bardzo czasochłonne i generuje sporo nerwów – w przypadku opcji pod klucz nie ma takich problemów.

Poprzedni artykułJakie firanki wybrać?
Następny artykułPoczątek czy koniec inwestycji – na jakim etapie opłaca się zakup mieszkania w Lublinie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj