Markiza na balkonie — czy warto? Poznaj jej funkcjonalność i listę zalet

Markiza na balkonie — czy warto? Poznaj jej funkcjonalność i listę zalet

Nieosłonięty balkon w wielu przypadkach może okazać się bezużyteczny i skutecznie przeszkadzać w relaksie i nie tylko. Poranna kawa na świeżym powietrzu, popołudnie przy herbacie ze znajomymi? Niestety, brak zadaszenia przyczynia się do złych warunków na balkonie. Duże nasłonecznienie, wysokie temperatury, podmuchy wiatru, opady czy ciekawskie spojrzenia sąsiadów. Nawet wysuszenie prania na balkonie może okazać się niemożliwe. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie montaż markizy balkonowej. Poznaj jej zalety!

Brak zadaszenia na balkonie? Możesz zdecydować się na markizę balkonową

W wielu blokach i domach, nawet tych nowo wybudowanych, zdarza się, że nie ma zadaszenia na balkonie. Szklane czy drewniane zadaszenia mogą okazać się zbyt ciężkie, aby zamontować je już w powstałych obiektach. Markiza balkonowa to najpopularniejsze rozwiązanie, które zapewni nam komfort i ochronę.

Markizy to osłony zewnętrzne, montowane nad oknami balkonowymi lub tarasami, a ich zadaniem jest zacienianie i osłanianie przestrzeni balkonowej. Tkaniny, z których produkuje się markizy, są odporne na promienie słoneczne i opady. Markizy balkonowe sprawiają, że nie tylko nasz balkon staje się miejscem idealnym do relaksu. Markiza osłania także nasze mieszkanie, dzięki czemu latem panuje w nim przyjemny chłód.

Markiza tarasowa a balkonowa — różnice

Markizy balkonowe montuje się w silnie nasłonecznionych miejscach, które nie zostały zadaszone: https://dopasujrolety.pl/markizy/61-markiza-balkonowa-italia.html. Na przykład balkony, loggie, małe tarasy czy okna. Sprawdzą się szczególnie tam, gdzie elewacja i budynek nie pozwalają na montaż tradycyjnych markiz tarasowych, które są dużo cięższe i obszerniejsze. Markizy tarasowe różnią się od balkonowych przede wszystkim gabarytami. Tarasowe są większe, ich zasięg to nawet 3,5 m, stosowane są do zadaszenia dużych tarasów i ogródków. Posiadają boczne wsporniki, które na stałe montuje się w ścianach.

Zalety markiz balkonowych

Markiza balkonowa, to przede wszystkim funkcjonalna ochrona przed złymi warunkami atmosferycznymi. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że markizom niestraszne silne podmuchy wiatru. Tego typu zadaszenie chroni nas przed słońcem i promieniami UV w upalny dzień. Markiza balkonowa pozwoli na niezakłócony deszczem czy słońcem relaks na balkonie.

Oprócz funkcji ochronnych markizy balkonowe posiadają niezaprzeczalnie walory estetyczne. Są doskonałym elementem dekoracyjnym balkonu i całego budynku. Markizy balkonowe produkowane z najlepszych materiałów: https://dopasujrolety.pl/markizy/62-markiza-balkonowa-italia-w-kasecie.html, pokryte impregnatem, który zapewni barierę ochronną, to rozwiązanie na lata.

Markiza balkonowa to funkcjonalna dekoracja twojego budynku

Konstrukcja wykonana z ekstradowanego aluminium, kaseta chroniąca tkaninę, ochrona przed nasłonecznieniem, opadami i wiatrem — to nie koniec zalet markiz balkonowych. Możliwość wyboru koloru tkaniny i konstrukcji sprawia, że markiza zwiększa nie tylko funkcjonalność, ale także atrakcyjność naszego mieszkania. Dowiedz się więcej: http://silesiapark4x4.pl/funkcjonalne-i-wygodne-mieszkanie-w-5-krokach/. Dodatkowe zalety wysokiej jakości markiz balkonowych, to prosta obsługa, dodatkowy wysięgnik, montaż pod dużym kątem, kaseta chroniąca tkaninę oraz możliwość elektrycznego rodzaju sterowania. Markizy balkonowe to doskonały wybór do małych balkonów i wnęk okiennych.

Poprzedni artykułLampy oświetleniowe do wnętrz
Następny artykułNowoczesne łóżka dla dzieci – podaruj komfort swoim pociechom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj