Lodówka wolnostojąca czy pod zabudowę?

Producenci oferują nie tylko nowoczesne lodówki wolnostojące, ale również modele pod zabudowę. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Czym charakteryzuje się lodówka wolnostojąca?

Lodówki wolnostojące wyróżniają się oryginalnym designem, dzięki czemu doskonale pasować będą nie tylko do nowoczesnych, ale również do klasycznych pomieszczeń. Wybrać można nie tylko dowolny kolor, ale również fantastyczne nadruki. Nowością na rynku są lodówki wolnostojące retro, które biją rekordy sprzedaży. Profesjonalna lodówka wolnostojąca, może pochwalić się także wieloma elementami dekoracyjnymi. Mowa tutaj przede wszystkim o stylizowanych uchwytach, czy też o kolorowych wyświetlaczach ledowych. Godne polecenia są modele wyposażone w podajniki do lodu i schłodzonej wody, których brakuje oczywiście w konkurencyjnych lodówkach do zabudowy. Wadą lodówek wolnostojących jest to, że poprzez zabudowę nie można zmienić jej wyglądu. Urządzenia tego typu w niektórych sytuacjach bardzo trudno będzie dopasować do kuchennej zabudowy meblowej.

Jakie plusy i minusy ma lodówka do zabudowy?

Największym plusem lodówek do zabudowy jest oczywiście to, że są one praktycznie niewidoczne. Dobry projektant jest w stanie wkomponować lodówkę w kuchenną aranżację, dzięki czemu nie psuje się ogólnej koncepcji danego wnętrza. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Z odpowiednio dobranymi meblami można stworzyć jednolitą i zgraną całość. Warto wspomnieć jednak o tym, że lodówka do zabudowy zazwyczaj jest znacznie mniejsza od klasycznych modeli wolnostojących. Problemy mogą pojawić się również przy serwisowaniu sprzętu. Lodówka do zabudowy jest idealnym wyborem dla osób, które mają mało miejsca do zagospodarowania.

Gdzie szukać okazji cenowych?

Jak wspomniano we wstępie zarówno lodówki wolnostojące, jak i modele do zabudowy mają swoje zalety i wady, dlatego też warto wziąć pod uwagę nawet najmniej znacząco elementy. Decyzja o zakupie danego urządzenia uzależniona jest także od pomieszczenia, które mamy do zagospodarowania, indywidualnych preferencji i posiadanego budżetu. Aby zaoszczędzić nieco gotówki warto wykorzystać kody rabatowe RTV EURO AGD, które dostępne są na portalu Rabatio.com.

Poprzedni artykułRemonty biur w Warszawie – o czym trzeba wiedzieć?
Następny artykułMieszkanie pod klucz w Lublinie – dlaczego warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj