Inwestowanie w mieszkania na wynajem w Lublinie – czy warto?

Inwestowanie w mieszkania na wynajem w Lublinie – czy warto?

Mieszkania na wynajem są obecnie jednym z najgorętszych trendów w branży inwestycyjnej. Zarobek może wynieść wtedy nawet 4-6 proc. w skali roku!

Niskooprocentowane lokaty bankowe, niestabilna sytuacja na giełdach, ryzyko związane z funduszami inwestycyjnymi – brak atrakcyjnych perspektyw na pomnażanie swoich pieniędzy przez inwestorów spowodował, że obecnie tak popularne stało się kupowanie mieszkań i przeznaczanie ich na wynajem.

Na mieszkaniu na wynajem można zarobić dwojako – przede wszystkim przez regularne pobieranie od lokatorów czynszu, a także przez wzrost wartości nieruchomości w czasie. Brak wystarczającej liczby mieszkań na wynajem dodatkowo przyczynia się do większych zysków. Czy taka inwestycja sprawdzi się również w Lublinie?

Lublin nie jest wprawdzie tak dynamicznym rynkiem nieruchomości jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk, ale również teraz deweloperzy stale realizują nowe inwestycje mieszkaniowe, a ludzie poszukują dla siebie lokali na wynajem.

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Lublinie wynosi od około 5 000 do 6 000 złotych za metr kwadratowy, dlatego też do zakupu mniejszego mieszkania wystarczy około 200 000 złotych.

Gdy inwestorowi zależy na wysokich zarobkach, powinien pomyśleć o wynajmie krótkoterminowym, czyli turystycznym, który skierowane jest do osób przyjeżdżających do miasta w celach turystycznych czy biznesowych. Wtedy zarobek może być najwyższy, ale wymagana jest także dodatkowa obsługa klienta. Za jeden dzień można uzyskać 150-250 złotych.

Druga opcja to wynajem długoterminowy, czyli na podstawie umowy podpisanej na dłuższy okres. Zarobki są wtedy niższe, ale to mniej wymagająca inwestycja. Miesięczny koszt najmu mieszkania w Lublinie to średnio od 1000 do 1800 złotych.

Zatem jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe Lublin jest również atrakcyjną propozycją przeznaczoną dla każdego, kto chciałby ulokować swoje pieniądze na wysoki procent – na wynajmie mieszkań można zarobić obecnie więcej niż na lokatach bankowych czy funduszach inwestycyjnych!

Poprzedni artykułSposób na nowoczesne biuro
Następny artykułFunkcjonalna kuchnia. Trendy 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj