Tablice magnetyczne – jak wykorzystać je w mieszkaniu? Pomysły na aranżacje wnętrz z tablicami magnetycznymi

Tablice magnetyczne – jak wykorzystać je w mieszkaniu? Pomysły na aranżacje wnętrz z tablicami magnetycznymi

Nowoczesne, ale praktyczne gadżety coraz częściej zdobią mieszkania Polaków. Sprawdzają się, bo są funkcjonalne, a przy tym mogą pozytywnie wpływać na odbiór wnętrza. Wśród takich akcesoriów są tablice magnetyczne, które wiszą głównie w kuchniach, przedpokojach lub w pokojach dziecięcych. Jak więc umiejętnie wybrać tablicę magnetyczną i dopasować ją do aranżacji?

Jak wybrać tablicę magnetyczną?

Tablice magnetyczne dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, co widać na przykładzie www.homebook.pl/produkty/tablice-magnetyczne. Znaleźć można niewielkie tablice o wymiarach 19×30 cm, ale też ogromne 120×300 cm. Przyjmują one różne kształty, od prostokątów przez kwadraty po owale. Dzięki takiej różnorodności z łatwością można dopasować je do wielu pomieszczeń, niezależnie od tego jak są zaaranżowane. A gdzie w mieszkaniu warto zawiesić taką tablicę magnetyczną?

Tablice magnetyczne w kuchniach

Najczęściej tablice magnetyczne wieszane są w kuchniach. Wynika to z praktycznego charakteru tych gadżetów. Kuchnia to pomieszczenie, w którym przewija się najwięcej domowników, zatem każdy dostrzeże uwagi zapisane na tablicy. Najczęściej zapisuje się listę zakupów i sprawy, o których nie można zapomnieć. Jeżeli chodzi o dopasowanie do wyglądu kuchni, takie tablice można wpleść właściwie w każdą aranżację. Dobrze prezentują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i rustykalnych. Wystarczy wybrać oprawę tablicy wykonaną z drewna lub ją przemalować, by wkomponować są w aranżację. Tablice do kuchni dostępne są w kilku wersjach. Mogą zawisnąć one na drzwiach lodówki, można powiesić je na ścianie, jeszcze inne dostępne są na stojaku. Niektórzy decydują się nawet na wkomponowanie takich suchościeralnych tablic we frontach mebli kuchennych, co w interesujący sposób dekoruje pomieszczenie.

Tablice w przedpokojach

W przedpokojach zazwyczaj nie wiesza się wielu gadżetów, jak już to są to przeważnie wieszaki. Taka tablica również sprawdzi się w przedpokojach. Zazwyczaj podczas wyjścia z domu przypomina nam się najwięcej rzeczy, wychodząc więc możemy je zapisać, by wrócić do nich po powrocie. Ponadto, przedpokoje zazwyczaj nie mają skomplikowanych aranżacji utrzymanych w ściśle określonym stylu. Dzięki temu mamy dużo większy wybór takich tablic magnetycznych.

Tablice magnetyczne w pokojach dziecięcych

Tablice w pokojach dla dzieci to wręcz obowiązkowy element wyposażenia. Przydają się zarówno maluchom, które uwielbiają malować, jak i młodzieży. Małe dzieci często mają ochotę narysować coś na ścianie, co niestety kończy się przemalowywaniem całego pokoju. Zamiast tego, lepiej powiesić im dużych rozmiarów tablicę magnetyczną, na której będą mogły ćwiczyć malowanie. Taki gadżet docenią też starsze dzieci, które chodzą już do szkoły. Tablicę można powiesić nad biurkiem, by przypominała im o tym, co mają zrobić. Bez problemu można znaleźć model w różnych kolorach oprawy, by można było go dopasować do aranżacji pokoju i by gadżet był po prostu bardziej atrakcyjny.

Poprzedni artykułNajpopularniejsze schody do domów jednorodzinnych
Następny artykułMieszkanie pod klucz w Warszawie – jaki pakiet wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj