Płytowe, loftowe, łazienkowe…Rożne rodzaje dekoracyjnych grzejników

Urządzając mieszkanie wiele osób szuka uniwersalnych produktów, które łączą estetykę i funkcjonalność jakiej wymagamy od nich na co dzień. W ten trend wpisują się grzejniki dekoracyjne, przeznaczone do różnych pomieszczeń, które są równie wydajne co kaloryfery służące do ogrzania konkretnego wnętrza. Szeroką ofertę dekoracyjnych grzejników oferuje firma AG Grzejniki Design, która posiada w ofercie znane marki kaloryferów, cenione przez projektantów wnętrz na całym świecie, takie jak np. Radox Design, Jaga, Antrax, Brem i AG Grzejniki Design

Historie elementów grzewczych i systemów centralnego ogrzewania

Pierwsze elementy systemów centralnego ogrzewania domów powstały już w starożytności, choć przyjmuje się, że kaloryfer w wersji w jakiej znamy go obecnie powstał w 1855 roku. Jego twórcą był Franz San Galli, a sam grzejnik miał zapewniać ciepło i nie miał wielu cech wspólnych z obecnymi produktami, które są też estetyczne i stylowe.

Obecnie kaloryfery to szeroka gama produktów, przeznaczonych do różnych pomieszczeń, a coraz więcej osób wraca uwagę nie tylko na ich podstawowe właściwości, ale też na estetykę, np. jeśli chodzi o grzejniki dekoracyjne łazienkowe. Na przestrzeni lat zmieniły się też formy, kształty i materiały z jakich tworzyło się grzejniki.

Przez wiele lat najbardziej modne były grzejniki żeberkowe, a te,które wybieramy obecnie najczęściej – tj. płytowe powstały dopiero w latach 70. XX wieku. W międzyczasie właściciele domów sięgali też po kaloryfery z miedzi, stali, aluminium itp., w wielu kolorach. Standardowy kształt prostokąta, z jakim kojarzy się dawny grzejnik, również z czasem zaczął się zmieniać i obecnie kaloryfery mają różnorodne, często designerskie formy.

Grzejniki łazienkowe i rodzaje grzejników

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów grzejników, zależnie od miejsca ich przeznaczenia i funkcji, jaką pełnią. I tak warto wskazać na:
– kaloryfery pokojowe;
grzejniki łazienkowe;
– grzejniki nierdzewne;
– grzejniki chromowane;
– kaloryfery aluminiowe;
– kaloryfery elektryczne;
grzejniki kanałowe;
– grzejniki pokojowe (typu plan)
– kaloryfery retro i żeliwne.

Kolorystyka i systemy podłączenia

Na rynku dostępna jest szeroka oferta konfiguracji podłączeń do instalacji centralnego ogrzewania. Najczęściej spotykane rodzaje to łączenia boczne prawe lub lewe, określane jako renowacyjne oraz dolne środkowe po osi. Często spotyka się też połączenie dolne standardowe, krzyżowe i z rurką zanurzeniową.

Jeśli chodzi o kolorystykę kaloryferów to stanowi ona obecnie najważniejsze zalety estetyczne, co decyduje o ich charakterze i efekcie aranżacyjnym. O ile dawniej stosowano najczęściej białe grzejniki, tak obecnie można znaleźć wiele rodzajów lakierów, w tym np. lakier błyszczący, matowy, metaliczny itp. W standardzie większość produktów nadal jest pokrywana popularnym, białym lakierem. Ponadto producenci mają też własną paletą barw, z których klient wybiera własną, dostosowaną np. do aranżacji pomieszczenia.

Poprzedni artykułOświetlenie – podstawa wykonania perfekcyjnego makijażu. Wybieramy lampy łazienkowe nad lustro
Następny artykułTapety na ścianę – sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj