Ukoronowanie wnętrza. Dekoracyjne wykończenia ościeżnic od Classen

Ukoronowanie wnętrza. Dekoracyjne wykończenia ościeżnic od Classen

Niewielkie zmiany w mieszkaniu sprawiają, że nigdy nie zapanuje w nim nuda i monotonia. Jednym z szybkich, a jednocześnie stylowych sposobów na odświeżenie czterech kątów jest udekorowanie drzwi koronami i listwami nakładkowymi. Specjaliści Classen podpowiadają, jak za pomocą detalu, nadać drzwiom efektowne wykończenie, a wnętrzu zupełnie nowy wyraz.

Korony oraz listwy nakładkowe to finezyjne ozdoby, które potrafią całkowicie odmienić wygląd drzwi. Upiększają zarówno górę ościeżnicy, jak i jej boczne części. W swojej estetyce przypominają elementy charakterystyczne dla greckiej, antycznej architektury. Ze względu na frezowaną powierzchnię dobrze sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu angielskim, gdzie stworzą zgrany duet z boazerią lub panelami ściennymi. W otoczeniu miękkich kanap, foteli i dywanów, podkreślą szykowny charakter pomieszczeń. Doskonale wpiszą się także w aranżacje w stylu glamour czy vintage.

W asortymencie Classen znajdują się dwa rodzaje koron i listew. Występują w pięciu szerokościach, wynoszących od 60 do 100 cm, które odpowiadają standardowym wymiarom ościeżnic regulowanych dostępnych na rynku. Rozmiar korony dobiera się analogicznie do szerokości ościeżnicy.

– Oferowane przez nas korony i listwy nakładkowe są zbudowane z trzech części: jednej belki górnej oraz dwóch belek bocznych. W zestawie kupujący znajdą też dwie dodatkowe listewki, niezbędne do montażu. W wersji podstawowej elementy występują w ponadczasowym, białym kolorze. Za dopłatą dostępna jest opcja lakierowania w barwach z palety RAL. Nie ma jednak możliwości dopasowania tych produktów do dowolnej okleiny – mówi Daniel Deńca, product manager ds. drzwi, Classen.

Montaż korony i listew wykonuje się na zainstalowanej ościeżnicy. Proces ten składa się z czterech prostych kroków:

Krok 1: przykręcenie do ściany nad górną opaską ościeżnicy dwóch listewek (przy użyciu kołków rozporowych);

Krok 2: naniesienie kleju montażowego na górną opaskę w miejscu oparcia korony;

Krok 3: nałożenie, a następnie przykręcenie górnej części korony lub listwy nakładkowej na zamontowane listewki (ważne, aby nachodziła na opaski ościeżnicy);

Krok 4: naniesienie kleju montażowego na pionowe elementy konstrukcji, przytwierdzenie ich do ościeżnicy i unieruchomienie przy pomocy zacisków stolarskich do czasu związania kleju.

– Montaż koron do drzwi to rozwiązanie szczególnie polecane osobom, które chcą nadać wnętrzu gustowny charakter, bez przeprowadzania generalnej metamorfozy. Należy mieć jednak na uwadze, że jest to ozdoba dość okazała. Dobrym pomysłem może być więc jej zastosowanie nie na wszystkich, lecz na wybranym skrzydle drzwiowym. Dzięki temu zostanie ono pięknie wyeksponowane, a my unikniemy efektu przepychu – mówi Michał Białas, kierownik działu reklamy, Classen.

Więcej informacji o koronach i listwach dekoracyjnych jest dostępnych pod adresem: www.classen.pl

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe. Od 2014 roku Classen jest członkiem Klastra Technologii Drewna „Lignum”, organizacji, której celem jest koordynacja jej członków w dążeniu do dynamicznego rozwoju na konkurencyjnym rynku. Spółka należy także do Związku Polskie Okna i Drzwi.

Poprzedni artykułJak zadbać o kamień naturalny przed nadejściem jesiennej aury?
Następny artykułCzy znasz te kolory? Poznaj trendy na nowy sezon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj