Kompaktowe urządzenia do niewielkiej łazienki hotelowej – wybierz najlepsze rozwiązania

Nie zawsze łazienka hotelowa to pomieszczenie o dużej kubaturze, najczęściej jest stosunkowo niewielkie. W związku z tym trzeba dobrze rozplanować rozmieszczenie urządzeń sanitarnych, a także akcesoriów higienicznych, aby sanitariat nie był klaustrofobiczny i mimo wszystko zapewniał ergonomię. Jednym z urządzeń, które koniecznie musi się w niej znaleźć jest suszarka do włosów hotelowa. Na jakie inne rozwiązania warto się zdecydować?

Urządzenia sanitarne z montażem podtynkowym – zaoszczędzenie przestrzeni użytkowej

Stosowanie tradycyjnego montażu umywalki i toalety w niewielkiej łazience hotelowej sprawia, że nie tylko pozostaje mniej wolnej przestrzeni, ale również trudniej sprząta się taką łazienkę. Dlatego, aby zapewnić komfort nie tylko gościom, ale również pokojowym sprzątającym także toalety warto wybrać urządzenia sanitarne z montażem podtynkowym. Miska ustępowa na metalowym stelażu zajmuje mniej miejsca, a podłogę znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Umywalka umieszczona na stelażu może być dodatkowo wpuszczona w blat, co zapewnia stworzenie przestrzeni na kosmetyki hotelowe oraz te, które goście przywożą ze sobą. W rogu można powiesić również wiszącą szafkę łazienkową w której znajdą się dodatkowe, ciepłe i miękkie ręczniki, a także dodatkowe środki higieniczne. Dzięki temu każdy gość może poczuć się jak w domu, a nawet lepiej.

Kompaktowe dozowniki i suszarki do rąk w strefie umywalkowej

Poza urządzeniami z montażem podtynkowym, warto postawić na kompaktowe dozowniki i suszarki do rąk w strefie umywalkowej. Zastosowanie suszarek kieszeniowych zwiększa estetykę niewielkiego sanitariatu i pozwala na zastosowanie cichych urządzeń o dużej mocy, którą można sterować i dzięki temu oszczędzać energię. To lepsze rozwiązanie niż pojemniki i podajniki na ręczniki papierowe, gdyż w takiej sytuacji obok strefy umywalkowej musi znaleźć się jeszcze kosz na śmieci. Lepiej jest wybrać niewielki kosz montowany na ścianie obok toalety, gdzie można wyrzucać zużyte środki higieniczne i nie ograniczać ani nie zaburzać estetyki przestrzeni. Kompaktowe dozowniki automatyczne to z kolei lepsze rozwiązanie niż modele ręczne stawiane na krawędzi umywalki lub blacie i zabierające miejsce, które mogą zająć kosmetyki gości.

Suszarki hotelowe zwiększające standard sanitariatu

Zachowanie ergonomii i komfortu w niewielkiej łazience hotelowej gwarantuje suszarka do włosów hotelowa. To urządzenie sprawia, że sanitariat zyskuje wyższy standard, gdyż goście hotelowi nie muszą zabierać ze sobą suszarek do włosów. Ogranicznik mocy sprawia, że mimo zastosowania wielu urządzeń w łazience, pobór energii nie jest duży, a zimny nawiew chroni włosy przed przesuszeniem sprawiając, że użycie wszystkich kosmetyków do włosów nie idzie na marne, włosy prezentują się nieskazitelnie, a prestiż hotelu wzrasta.

Prysznic zamiast wanny – kilka strumieni wody, dzięki którym możesz zafundować sobie hydromasaż

Nie tylko wanna z hydromasażem może zapewniać najwyższy komfort i relaks w hotelowej łazience. W niewielkim sanitariacie najlepiej sprawdza się prysznic, który można zaadaptować w rogu pomieszczenia. Wybór prysznica z rączką umożliwiającą ustawienie nawet 7 strumieni wody pozwala uzyskać efekt przyjemnego masażu skóry. Oczywiście trzeba wybrać taki model, by możliwe było zawieszenie rączki na wygodnym stelażu. Jeszcze więcej komfortu da deszczownica zamontowana nad prysznicem, która może posiadać podobne funkcje. Zatem wybór wanny nie jest konieczny, a dodatkowo nie traci się na standardzie sanitariatu.

Na niewielkiej przestrzeni ważny jest każdy element wykończenia, obok ceramiki podwieszanej, warto wybrać montaż podtynkowy armatury łazienkowej. Dzięki temu łazienka hotelowa dłużej będzie nieskazitelna, a armatura nie będzie musiała być szybko wymieniana, czy czyszczona silną chemią, gdyż nie będzie się na niej gromadziła rdza. Wybór kompaktowych urządzeń do niewielkiej łazienki hotelowej gwarantuje uzyskanie najlepszego efektu. Przestrzeń nie jest przytłoczona i przez zastosowanie takich rozwiązań wydaje się nawet bardziej przestronna.

Poprzedni artykułJaki żyrandol do nowoczesnego salonu?
Następny artykułDlaczego warto kupić mieszkanie w bloku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj