Lustra we wnętrzach

Nowoczesne wnętrza a może klasyczne przestrzenie? Dla wszystkich nich charakterystycznym elementem wyposażenia wciąż pozostaje lustro. Dlaczego wciąż jest tak ważne i lubiane?

Lustra towarzyszą ludzkości od niepamiętnych czasów. Sama chęć zobaczenia siebie, a raczej swojego odbicia była od zawsze czymś bardzo ostotum, gdyż pozwalało to poznać swój wygląd, a więc i siebie. Wygląd jest dla nas przecież bardzo ważny, bo decyduje o naszej atrakcyjności i najczęściej o naszym uznaniu społecznym. Aby zaspokoić swoją potrzebę afiliacji chcemy wyglądać dobrze i chcemy wyglądać tak jak inni, nie wyróżniać się w negatywnym tego słowa znaczeniu, by nie zostać odrzuconym przez społeczeństwo. Początkowo do poznania swojego zewnętrznego wizerunku wystarczało ujrzenie swojego odbicia w najbardziej prymitywnych rzeczach, na przykład tafli wody. Z czasem wymagania względem tego rosły. Powstały lustra. Lustra kryształowe były i są bardzo cenionym przedmiotem. Ich cena do dziś jest bardzo wysoka, choć dla niektórych pozostały one jedynie cennym antykiem.

Zastosowanie luster

Dzisiejsze technologie pozwalają na uzyskanie trwalszych luster, dużo wyższej jakości. Odbicie lustrzane stało się dużo bardzo wyraźne, a dzięki temu lustra stały się jeszcze cenniejsze. Należy jednak pamiętać, że lustra nie służą tylko przedstawianiu ludzkiego wizerunku lub odbijaniu światła, choć mają swój udział między innymi w fizyce, gdzie światło i jego odbicie jest bardzo ważne. Lustra stanowią istotny element dekoracyjny naszych mieszkań, domów, restauracji, kawiarni, łazienek, salonów i wielu innych miejsc.

Lustra w przestrzeni domowej

Lustra w niezwykły sposób potrafią wypełnić przestrzeń naszych wnętrz. Po pierwsze, czynią wnętrze większym. Nawet najmniejszy pokój lub inne pomieszczenie utrzymane dodatkowo w ciemnej tonacji, która pomniejsza, zostanie powiększone dzięki umieszczeniu w nim lustra. To niezwykle prosty zabieg i jednocześnie niezwykle skuteczny. A lustro to przecież nie tylko powierzchnia zwierciadlana, która odbija obraz, ale również rama, która ją okala. Jest ona bardzo ważna, gdyż stanowi o stylu, w jakim utrzymane zostało lustro. Jeśli wybierzemy ramę ciężką, drewnianą, z dodatkowymi rzeźbieniami nasze lustro będzie nosiło starodawny charakter i odsyłać nas do dawnych czasów, w których drewniane ramy ze zdobieniami były niezwykle popularne nie tylko w zastosowaniu do luster, ale również w przypadku obrazów. Jeśli z kolei postawimy na ramę kryształową, metalową, z tworzyw sztucznych, nasze wnętrze nabierze nowoczesnego charakteru.

Poprzedni artykułRozwiązania pozwalające zwiększyć sterylność i komfort w kabinach toaletowych
Następny artykułZ czego najlepiej wybudować komin?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj