Czy warto inwestować w systemy chłodzenia w mieszkaniach?

Czy warto inwestować w systemy chłodzenia w mieszkaniach?

Tegoroczne lato odznacza się wysokimi temperaturami. Żar leje się z nieba od wielu tygodni, a prognozy meteorologiczne nie wskazują na diametralne załamania aury w najbliższych miesiącach. Urlopowicze są w pełni usatysfakcjonowani, jednak nie wszystkim taki stan rzeczy musi odpowiadać. Osoby zamknięte w małych mieszkaniach ulokowanych w betonowych dżunglach mają prawo nie radzić sobie z falą upałów. W jaki sposób skutecznie im się przeciwstawić? Istnieje wiele metod. Oto kilka najbardziej wydajnych i efektywnych.

Skorzystaj z banalnych rozwiązań

Ponoć największa sztuka opiera się na prostocie. Idąc tym tropem warto wykorzystać powszechnie dostępne i proste sposoby ochłodzenia naszych czterech kątów. Jednym z nich jest zastosowanie klimatyzacji. Nie musi być to klimatyzacja sufitowa, ale może być zwykła – przenośna. Najnowsze urządzenia zostały wyposażone w filtry powietrza, które nie tylko chłodzą, ale także oczyszczają gwarantując odpowiednią cyrkulację. Nieco tańszą metodą ochłodzenia mieszkania jest zastosowanie elektrycznych wiatraków, które z pewnością pozwolą czuć się lepiej w trakcie największych temperatur.

Domowe metody ochłodzenia

W dużej mierze za poziom temperatury w mieszkaniu odpowiada poziom wilgotności powietrza. Przesuszone powietrze nie sprzyja naszemu zdrowiu oraz komfortowi – w tej sytuacji warto zastosować kilka domowych metod. Jedną z nich jest napełnienie plastikowych butelek zimną wodą, bądź lodem. Rozmieszczenie ich w miejscach newralgicznych z pewnością pozwoli ochłodzić powietrze. Nie zapominajmy o zasłanianiu rolet w godzinach największych promieni słonecznych oraz stworzeniu tzw. przeciągu kontrolowanego.

Zaawansowane systemy chłodzenia

Najbardziej efektywną i ekonomiczną metodą chłodzenia pomieszczeń jest zastosowanie zaawansowanych technologicznie systemów chłodzenia płaszczyznowego. Taki wariant może być ciekawym rozwiązaniem w przypadku ogrzewania podłogowego, sufitowego, bądź ściennego – wiele nowoczesnych systemów zostało wyposażonych w funkcje chłodzenia. Aby zapoznać się ze szczegółami owej metody, warto odwiedzić stronę internetową firmy Uponor.

Poprzedni artykułKolorowe kafelki w łazience? Zadbaj o ich czystość
Następny artykułPotrzeba matką wynalazku, czyli kilka słów o stylu industrialnym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj