Sprawdź czy zdążysz. W styczniu rusza ostatni nabór wniosków o dopłatę w MdM

Sprawdź czy zdążysz. W styczniu rusza ostatni nabór wniosków o dopłatę w MdM

„MdM” to rządowy program wsparcia dla młodych ludzi w celu zakupu pierwszego mieszkania albo domu jednorodzinnego. Od 1 stycznia 2018 r. zostanie już po raz ostatni wznowione przyjmowanie wniosków z puli przeznaczonej na przyszły rok

Do przyjmowania ostatniej puli wniosków zostały zaledwie dwa miesiące. Dlatego już dziś zachęcamy do zapoznania się z ofertą osiedla Zielona Dolina w Warszawie, gdzie za nowoczesne i funkcjonalne mieszkanie zapłacimy od 148 730 zł. – informuje Małgorzata Ostrowska, Członek Zarządu oraz Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Z programu „Mieszkanie dla młodych” mogą skorzystać małżeństwa, pary niepozostające w związku małżeńskim, osoby samotnie wychowujące dziecko/dzieci oraz single. Na dopłaty, w zróżnicowanej wysokości, mogą liczyć:

  • osoby i małżeństwa wychowujące przynajmniej troje dzieci – 30%
  • osoby i małżeństwa z dwójką dzieci – 20%
  • osoby i małżeństwa wychowujących co najmniej jedno dziecko – 15%
  • single i osoby bezdzietne – 10% dopłaty do wkładu własnego

Należy pamiętać, że finansowe wsparcie rządowe może zostać udzielone jedynie osobom, które nie przekroczyły 35. roku życia (w przypadku małżeństw brany pod uwagę jest wiek młodszego małżonka), a także posiadającym zdolność kredytową. Jednak, wspomniane ograniczenia nie dotyczą osób, które posiadają troje lub więcej dzieci.

„MdM” dla obcokrajowca

Z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” mogą skorzystać także obcokrajowcy. W ustawie nie ma zapisu na temat obywatelstwa osoby składającej wniosek. Warunkiem jest, aby mieszkanie znajdowało się na terytorium Polski. Zainteresowani programem muszą mieć również PESEL oraz zdolność kredytową. Warunki przyznawania kredytu są różne w zależności od wybranego banku.

Osiedle Zielona Dolina położone jest na warszawskiej Białołęce. Kameralne budownictwo i zielona okolica stanowią dobry wybór dla młodych małżeństw oraz rodzin w dziećmi, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Obiekt zapewnia bogatą ofertę funkcjonalnych mieszkań, jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych, zaprojektowanych w najwyższym standardzie, o metrażu od 22 mkw. do 69 mkw. Do dyspozycji mieszkańców jest również garaż podziemny, a także zewnętrzne miejsca postojowe. Ponadto w większości budynków znajduje się winda.

Niewysokie budynki znajdują się na wydzielonym oraz strzeżonym placu, nad którego bezpieczeństwem będzie czuwał całodobowy monitoring. W okolicy znajdują się liczne szkoły, przedszkola, sklepy oraz centra handlowe. Dobre połączenie komunikacyjne zapewnia Trasa Toruńska oraz komunikacja miejska – dojazd do centrum zajmuje jedynie 30 minut.

 

O J. W. Construction

J.W. Construction Holding S.A. – jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r. Obecny w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie a także za granicą. Lider na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m. in. Deweloper Roku 2015, QI order – zarządzanie najwyższej jakości, Laur Konsumenta, Top Marka 2011, Polski Herkules 2011), zwycięzca opracowanego przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. Generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Czarny Potok Resort&Spa, Hotel Dana oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne.

Poprzedni artykułCzy znasz te kolory? Poznaj trendy na nowy sezon
Następny artykułBeton architektoniczny pod właściwą ochroną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj