Świece zapachowe – czyli jak stworzyć jesienny klimat w swoim domu!

Jesień to czas przejścia z aktywnego, pełnego wrażeń lata, w bardziej refleksyjny i spokojny okres. Coraz mniej przebywamy na dworze, a wydłużające się jesienne wieczory często powodują spadek naszego nastroju. Nie musi jednak tak być! Wystarczy stworzyć w swoim domowym zaciszu kojącą aurę, która pozwoli rozkoszować się jesienią w atmosferze spokoju, ciepła i bezpieczeństwa. I nie potrzebujemy do tego wiele. Wystarczą niewielkie dodatki, takie jak świece zapachowe, aby wnętrze nabrało przyjemnego, jesiennego klimatu!

Jesień, hygge i świece zapachowe – doceń drobne przyjemności!

Może wydawać się to zaskakujące, ale na nasze samopoczucie olbrzymi wpływ wywierają drobne rzeczy. I to zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym aspekcie. Tak jak z równowagi może nas wyprowadzić okruszek na świeżo odkurzonym dywanie, tak równie wielką radość może nam sprawić jakiś drobiazg, który nada wnętrzu wyjątkowego klimatu.

Doskonale obrazuje to hygge, duńska koncepcja życia i kształtowania swojej rzeczywistości. Uczy nas ona doceniać małe przyjemności i pokazuje, że coś, co zdaje się mało znaczące, może wspaniale podziałać na nasz nastrój, budząc uczucie zadowolenia, komfortu i spełnienia. Drogą do spokoju i harmonii jest w tym przypadku wygoda i przytulność, które można osiągnąć za pomocą praktycznych, niedrogich i klimatycznych dodatków, które nadają otaczającej nas przestrzeni aury ciepła domowego ogniska.

Idealnie w ten nurt wpisują się świece zapachowe, lampiony, świeczniki oraz kominki ceramiczne, które obok rozświetlającego jesienne wieczory płomienia, koją nasze zmysły wspaniałymi aromatami. Jakie świeczki zapachowe czy olejki aromatyczne będą najlepsze w czasie jesieni? I jak zaaranżować przytulny kącik do relaksu w długie jesienne wieczory?

Najpiękniejsze jesienne zapachy

Kiedy pierwsze jesienne chłody zaczynają dawać nam w kość, pojawia się tęsknota za słonecznym i ciepłym latem, która popycha nas w kierunku mocniejszych owocowych aromatów. Dlatego do jednych ze sztandarowych zapachów jesiennych należy aromat pomarańczy, jabłka oraz dyni. Wraz ze zbliżającą się zimą, szukamy jednak coraz cieplejszych i rozgrzewających zapachów, takich jak jabłka z cynamonem, wanilia z pomarańczą czy aromaty z nutą korzennych przypraw imbiru i goździków.

Natomiast wśród późno jesiennych aromatów znajdziemy też te, odpowiadające rozgrzewającym trunkom, takim jak grzane wino czy rum. Producenci świec oferują także produkty ze specjalnych linii jesiennych. Dla przykładu, marka Bispol typowo jesienne aromaty zamknęła w pięknych świecach zapachowych, schowanych w prostym szkle ze wzorem. Dostępne są one w dwóch wariantach: świece zapachowe Powitanie Jesieni oraz świece zapachowe Złota Jesień. Jeśli ktoś nie za bardzo rozeznaje się w aromatach, to warto wypróbować takie gotowe jesienne kompozycje.

Oczywiście o jesienne aromaty wzbogacone są również podgrzewacze zapachowe tealight, dzięki temu możemy cieszyć się wspaniałymi zapachami, paląc małe świeczki w lampionach, stylowych świecznikach na podgrzewacze czy kominkach zapachowych. Do ciekawych aromatów podgrzewaczy, idealnie pasujących do jesiennych wieczorów, można zaliczyć zapach pomarańczy, cynamonu, wanilii, ciasteczka waniliowego czy tradycyjne połączenie jabłka i cynamonu.

Świece zapachowe czy podgrzewacze?

Jesienne aromaty możemy wprowadzić do swojego domu na kilka sposobów. Każdy z nich nadaje wnętrzu wyjątkowego klimatu. I co najważniejsze, spokojnie możemy wykorzystać je wszystkie, ponieważ zarówno świece zapachowe, jak i kominki ceramiczne z woskami zapachowymi, nie są zazwyczaj drogie, co w połączeniu z ciekawym designem i wysoką jakością wykonania, daje prawdziwe dekoracyjne cudeńka.

W ten sposób obok tradycyjnych podgrzewaczy, gdzie wosk umieszczony jest w pojemnikach z metalu, które świetnie nadają się do świeczników czy lampionów, znajdziemy także stylowe i efektowne podgrzewacze z poliwęglanu, które można eksponować w najbardziej eleganckich wnętrzach. Warto również mieć świadomość tego, że pomimo swego niepozornego rozmiaru, poszczególne rodzaje podgrzewaczy mają czas palenia wynoszący od 6 do nawet 8 godzin!

Jeśli tylko mamy miejsce, w którym możemy ustawić poszczególne akcesoria, to warto zaplanować jesienną aranżację z uwzględnieniem wszystkich rozwiązań. Dzięki temu, w zależności od nastroju i sytuacji, będziemy mogli zapalić aromatyczną świecę zapachową albo piękny lampion z podgrzewaczem w środku czy kominek z woskiem zapachowym, które nie tylko nasycą pomieszczenie jesiennym zapachem, ale także rozświetlą je przytulnym blaskiem.

Design świeczek zapachowych

Jesienne świece zapachowe możemy wybierać nie tylko pod kątem zapachu, ale także ich designu. Dostępne są na przykład świeczki zapachowe w szkle i folii z nadrukiem, w szkle z wieczkiem, czy świeczki zapachowe z dwoma knotami lub świece trójkolorowe. Kształty świeczek także mogą być różne, na przykład okrągłe albo kwadratowe. Wybór jest naprawdę duży, a wykonanie i stylistyka wielu świeczek sprawia, że są one niewielkimi, ale pięknymi ozdobami.

Ciekawą propozycją, która na jesienne wieczory jest jak znalazł, są świeczki zapachowe Bispol z drewnianym knotem o aromacie liścia laurowego i jeżyny albo drewna cedrowego i wanilii. Świeczki te, w trakcie palenia, wydają kojące odgłosy podobne do tych, jakie słyszymy przy palących się w kominku polanach drewna.

A może dyfuzory zapachowe?

Interesującą alternatywą dla świeczek i podgrzewaczy zapachowych jest dyfuzor zapachowy. Co prawda, nie mamy tutaj do czynienia z palącym się płomieniem, ale za to otrzymujemy elegancki i stylowy drobiazg, który napełni wnętrze jesiennym aromatem przez cały czas trwania dyfuzjoności.

Dyfuzory zapachowe mają postać szklanych pojemników wypełnionych aromatycznym olejkiem, w które włożone są eleganckie i smukłe patyczki z rattanu lub celulozy. To one przenoszą zapach z butelki na zewnątrz, uwalniając go w stopniowy i subtelny sposób.

Takie dyfuzory zapachowe są doskonałym uzupełnieniem dla domowej kolekcji świec. Można je stosować razem z innymi świecami zapachowymi, lampionami lub świecznikami z bezzapachowymi wkładami. Na pewno ich zaletą jest to, że w gamie dostępnych zapachów znajdziemy również aromat jabłka z cynamonem.

Domowy kącik relaksacyjny ze świecami – jak urządzić?

Domowy kącik relaksacyjny można urządzić zarówno w pokoju dziennym, jak i w sypialni czy gabinecie. Potrzebujemy do tego tylko wygodnego fotela, ciepłego koca i stolika, na którym będziemy mogli postawić kubek gorącej herbaty oraz wszystkie pozostałe akcesoria, potrzebne do stworzenia komfortowej i przyjemnej atmosfery. Kiedy już mamy takie miejsce, wystarczy zapalić świecę zapachową czy podgrzewacz i zrelaksować się przy kojącym blasku oraz uspakajającym aromacie.

Równocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby jesienne akcenty i świece zapachowe znalazły się w całym domu. Świetnym sposobem na klimatyczną dekorację są stroiki jesienne ze sprawnie wkomponowanymi świeczkami zapachowymi. Takie ozdoby można położyć w holu, kuchni, salonie czy jadalni. Jesienne aromaty warto wprowadzić także do łazienki. Dzięki temu będą nam towarzyszyć, w trakcie relaksujących kąpieli.

Poprzedni artykułBlaty kuchenne w ciemnym kolorze – wady i zalety
Następny artykułStylowa aranżacja mieszkania nie musi być kosztowna. Innowacyjne zastosowania palet w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj