Dlaczego warto ogrzewać dom gazem płynnym?

Poszukując optymalnej metody ogrzewania domu, coraz więcej osób decyduje się na instalację zbiornikową na gaz płynny. Jest to rozwiązanie, któremu nie sposób odmówić licznych zalet – oto najważniejsze przesłanki przemawiające na jego korzyść.

Instalacja na gaz płynny – wygoda i funkcjonalność

Gaz płynny jako paliwo grzewcze jest świetną alternatywą nie tylko dla tradycyjnych paliw stałych, ale również energii elektrycznej oraz gazu ziemnego. Ogromną zaletą instalacji zbiornikowej jest to, że można ją zamontować praktycznie wszędzie. Nie jest do tego potrzebna specjalna infrastruktura wymagana np. przy ogrzewaniu gazem ziemnym. Rodzaj i pojemność zbiornika można bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb. Ogrzewanie gazem płynnym jest także bardzo wygodne, ponieważ w praktyce sprowadza się jedynie do ustawienia odpowiednich parametrów kotła grzewczego.

Instalacja na gaz płynny – wydajnie i ekologicznie

Gaz płynny pochodzący od sprawdzonych dostawców takich jak Amerigas jest znakomitej jakości paliwem odznaczającym się wysoką kalorycznością i dużą wydajnością. Zawartość jednego zbiornika wystarcza do ogrzania pomieszczeń domowych oraz do podgrzania wody i zasilenia kuchenki czy innych urządzeń gazowych. W przypadku standardowego gospodarstwa domowego w Polsce zbiornik jest napełniany dwa razy w roku, czym zajmuje się wybrany dystrybutor gazu, np. Amerigas. Opinie na temat usług świadczonych przez tą firmę zachęcają do zapoznania się z jej ofertą. Ponadto gaz płynny jest ekologicznym paliwem. Spala się prawie w 100 proc. – nie powstają przy tym szkodliwe dla środowiska substancje.

Instalacja na gaz płynny – czysto i praktycznie

Gaz płynny to czyste paliwo. W procesie jego spalania nie powstają żadne odpady, których sprzątanie – jak ma to miejsce np. w przypadku ogrzewania węglem – jest bardzo uciążliwe. Nie dochodzi też do zanieczyszczenia kotła oraz pozostałych elementów instalacji. Paliwa nie trzeba składować ani w piwnicy, ani w innym pomieszczeniu. Zbiornik nie zajmuje miejsca w domu – jest umieszczany na zewnątrz, na terenie posesji.

Instalacja na gaz płynny – pozwolenie nie zawsze konieczne

Budowa instalacji na gaz płynny wiąże się z koniecznością załatwienia rozmaitych formalności. Nierzadko w tym kontekście pada pytanie o to, czy potrzebne jest pozwolenie na budowę? Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem budowlanym nie trzeba o nie występować w przypadku instalacji na gaz płynny z pojedynczym zbiornikiem o pojemności nieprzekraczającej 7 m3. Taka instalacja musi być jednak przeznaczona na potrzeby domu jednorodzinnego.

Poprzedni artykuł5 największych zalet magazynów samoobsługowych
Następny artykułRemonty biur w Warszawie – o czym trzeba wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj