Rozwój branży self storage specjalizującej się w wynajmowaniu magazynów samoobsługowych wynika z rosnącego zapotrzebowania na tego typu usługi. Korzystają z nich zarówno klienci biznesowi, jak i osoby prywatne.
Zróżnicowany okres najmu
Jedną z największych zalet magazynów samoobsługowych jest opcja wynajęcia ich na dowolny termin – równie dobrze może być to kilka dni, jak i parę miesięcy. Trzeba jednak zapoznać się z regulaminem danej firmy, ponieważ każda z nich we własnym zakresie ustala minimalny okres najmu, np. w Kangu Self Storage wynosi on 14 dni.
Przyjazne stawki
100 zł netto za miesiąc – tyle średnio trzeba zapłacić za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. w miastach takich jak Warszawa, Poznań czy Wrocław. Magazyny dzięki niewygórowanym opłatom są dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Ostateczna stawka za wynajem zależy oczywiście od kilku czynników: wielkości magazynu i jego lokalizacji oraz od długości najmu.
Niewielkie powierzchnie
Wynajem magazynów niejednokrotnie kojarzy się z ogromnymi halami, z których korzystają potężne przedsiębiorstwa. Tymczasem możliwość wynajęcia niewielkich powierzchni – już od 1 m kw. – jest spory ułatwieniem dla klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Z reguły największe boksy mają powierzchnię powyżej 20 m kw., niemniej w praktyce w zupełności wystarczające okazują się przeważnie magazyny do 5 m kw.
Uproszczone procedury
Formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego nie są skomplikowane. Firmy na ogół nie wymagają wcześniej rezerwacji boksu. Jeżeli w danym momencie jest on wolny, umowa jest zawierana od ręki w biurze obsługi klienta. Usługa najmu jest skierowana do pełnoletnich klientów.
Wielozadaniowość
Magazyny samoobsługowe to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w różnych sytuacjach, m.in. na czas przeprowadzki, generalnego remontu czy dłuższego wyjazdu. Można w nich przechowywać różne rzeczy, ale trzeba zapoznać się z regulaminem najmu obowiązującym w wybranej firmie.