Nowoczesne lampy podłogowe

Nowoczesne lampy podłogowe

Zmiany trendów w aranżacji wnętrz dotyczą oświetlenia z różnych kategorii. W okresie ostatnich kilkudziesięciu lat ewoluowała forma żyrandoli, kinkietów oraz lamp podłogowych. Te ostatnie, choć mogłoby się wydawać, że w ich wyglądzie nie można zbyt wiele zmienić, dziś odznaczają się zróżnicowanym designem i wpisują się w aranżacje utrzymane w różnych, niekiedy diametralnie odmiennych stylach.

Lampy podłogowe mają to do siebie, że dzięki swojej funkcjonalności niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Może zmieniać się ich forma oraz rodzaj zastosowanych do ich produkcji materiałów, jednak same lampy od lat towarzyszą nam we wnętrzach naszych mieszkań i nie zanosi się na to, by miało to ulec zmianie.

Nie do każdego stylu

Niektóre z założenia skromne i minimalistyczne style architektury wnętrz unikają tego rodzaju opraw i ograniczają się jedynie do oświetlenia ogólnego oraz funkcyjnego, które ma umożliwić korzystanie z mieszkania po zmroku. Unikają jednocześnie jakichkolwiek elementów aranżacji, które mogłyby mieć charakter dekoracyjny. Dotyczy to także lamp podłogowych, które w takich wnętrzach mogą się pojawiać wyłącznie wtedy, jeśli wynika to z potrzeby zapewnienia funkcjonalności wnętrza.

Dla osób, które doskonale znają podstawowe style w aranżacji wnętrz, nie będzie tajemnicą, że mowa tu o stylu nowoczesnym, gdzie wnętrze ma być skromne i minimalistyczne, a forma powinna podążać za funkcją.

We współczesnej architekturze wnętrz, w której często mieszają się różne style aranżacyjne, lampy podłogowe pojawiają się już jednak znacznie częściej. Ich forma jest bardzo zróżnicowana, co widać zresztą na stronie producenta oświetlenia Azzardo.com.pl.

Poznaj jej formy

Dzięki dużemu zróżnicowaniu form lamp podłogowych wpisanie ich w różne style aranżacji wnętrz nie powinno stanowić problemu. Na rynku dostępne są zarówno bogato zdobione lampy w stylu nowojorskim oraz glamour, a także lampy doskonale korespondujące ze stylem industrialnym i skandynawskim.

Pośród dostępnych na rynku lamp podłogowych spotkamy też oprawy o klasycznej, znanej nam doskonale z minionych lat formie. Pewne urozmaicenie stanowią lampy o nawiązującym do pierwowzoru, klasycznym kloszu, ale wsparte nie na jednej nodze, lecz na trójnogu. To właśnie propozycja, którą dość często odnajdujemy we wnętrzach zaaranżowanych w stylu skandynawskim.

Wsparta na statywie przypominającym trójnóg może być też lampa o zdecydowanie bardziej nowoczesnym kloszu, który swoją budową nawiązuje do surowych lamp industrialnych.

Nie można tu zapomnieć również o propozycji do wnętrz glamour. Charakteryzujące się blaskiem, efektowne lampy mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza. Do ich produkcji wykorzystuje się między innymi metal oraz szkło.

Urozmaiceniem w tej grupie są lampy z dwoma, a nawet trzema i czterema źródłami światła. Jeśli lampa podłogowa daje możliwość regulacji kąta padania światła, to nietrudno już sobie wyobrazić, jakie możliwości daje we wnętrzu.

Jedna lampa – wiele funkcji

Lampa podłogowa to nie tylko praktyczne oświetlenie, ale także doskonały element dekoracyjny. W zależności od tego, gdzie zostanie ustawiona, będzie przybierać we wnętrzu rozmaite funkcje. Jeśli zdecydujemy się wprowadzić ją do salonu, po zmroku będzie emitować przyjemne, stonowane światło, które doskonale zbuduje nastrojowy klimat. Lampa podłogowa równie często gości też w sypialniach. Jest jeszcze jedno miejsce, gdzie chętnie widzieliby ją pasjonaci wciągającej lektury. To oczywiście okolice wygodnego fotela, w którym można zatopić z książką w ręku.

Lampy podłogowe dają we wnętrzu szerokie możliwości aranżacyjne i są bardzo funkcjonalne, co przekłada się na duże zainteresowanie ze strony klientów.

Poprzedni artykułPoziomy, czy pionowy – jaki grzejnik wybrać?
Następny artykułZlewozmywak ze stali szlachetnej – hit czy przeżytek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj