Remonty biur w Warszawie – o czym trzeba wiedzieć?

Remonty biur w Warszawie i innych dużych miastach, w których znajdują się liczne biurowce, to specyficzny typ usług remontowo-budowlanych. W odróżnieniu od renowacji czy modernizacji domów i mieszkań, realizacja projektów tego typu wymaga nie tylko odświeżenia powierzchni ścian czy wyboru i montażu pasujących do siebie elementów wykończeniowych. Biura są bowiem specyficznymi przestrzeniami, w których kluczowe jest zadbanie o komfort pracowników. Dlatego też tego rodzaju realizacje najlepiej jest powierzać firmom specjalizującym się nie tylko w ogólnych usługach remontowych, ale właśnie w remontach powierzchni biurowych, takich jak np. Magnificent.

Na co zwrócić uwagę, planując remont biura w Warszawie?

Planowanie remontów biur w Warszawie wymaga od przedsiębiorców określenia kilku najistotniejszych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście to, czy biuro jest obecnie użytkowane – jeśli tak, konieczne będzie sporządzenie szczegółowego harmonogramu prac wraz z oznaczeniem stref, które będą w określonych terminach wyłączone z użytkowania. Umożliwi to zaplanowanie działań remontowych tak, by nie kolidowały one z możliwością zachowania ciągłości funkcjonowania biura.

Kolejny to określenie szczegółowych wymagań danej przestrzeni – ustalenie, czy w danym miejscu kluczowa jest dźwiękochłonność, którą pozwoli osiągnąć np. dobór odpowiedniego sufitu podwieszanego lub paneli akustycznych, czy może niezbędne jest zachowanie dobrego odbicia dźwięku (np. w salach konferencyjnych). Ważne jest też ustalenie, ile i jakich elementów wyposażenia musi znaleźć się w danym pomieszczeniu, a następnie dostosowanie np. układu gniazd elektrycznych do planowanego układu biurek czy innych obiektów wymagających podłączenia do prądu. Nie bez znaczenia pozostaje także charakterystyka danego przedsiębiorstwa – niektóre firmy przyzwyczajone są do pracy w open space, podczas gdy w innych sprawdzają się systemy lekkich działowych ścianek akustycznych, a jeszcze inne wymagać będą wydzielenia kilku całkowicie odrębnych, niewielkich pomieszczeń. Wszystko to należy wziąć pod uwagę podczas planowania remontu biura, dlatego też najlepiej wybrać wykonawcę, który zajmie się wszystkimi aspektami realizacji – od stworzenia projektu aż do momentu, gdy przestrzeń będzie gotowa do użytku.

Kompleksowe remonty biur w Warszawie z firmą Magnificent

Magnificent to jedna z firm oferujących kompleksowe remonty biur w Warszawie i okolicach. Jej usługi obejmują doradztwo i wykonawstwo w zakresie efektywnego planowania przestrzeni pod względem ergonomii pracy czy uzyskania korzystnych warunków akustycznych, jak również projektowanie i realizację projektów instalacji czy sufitów podwieszanych.

Ponadto Magnificent specjalizuje się także w realizacji projektów typu fit-out, czyli w tworzeniu przestrzeni idealnie dopasowanej zarówno do wizerunku firmy, jak i do potrzeb jej pracowników. W dużym skrócie, fit-out biura to remont przeprowadzany od początku do końca przez tego samego wykonawcę, który poznaje specyfikę pracy w danym miejscu, a następnie przygotowuje szczegółowy projekt zagospodarowania całej przestrzeni i przeprowadza zarówno prace remontowe, jak i wykończeniowe oraz aranżacyjne, oddając biuro w stanie idealnym do natychmiastowego rozpoczęcia jego użytkowania. Ponadto samodzielny wykonawca może już na początku przedstawić szczegółowy harmonogram niezbędnych do wykonania prac, co zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie remontu w obiektach już użytkowanych, w których renowacje nie mogą utrudniać realizacji codziennych zadań pracownikom biura.

Poprzedni artykułDlaczego warto ogrzewać dom gazem płynnym?
Następny artykułLodówka wolnostojąca czy pod zabudowę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj