Rolety dzień noc – co to jest?

Nikt nie lubi być obserwowany przez okno ani oślepiany światłem przedostającym się z zewnątrz. Sama firana może jednak nie wystarczyć do rozwiązania tego typu problemów, a zasłony dawno wyszły z mody, są mało praktyczne, to samo można powiedzieć o klasycznych żaluzjach. Świetną opcją będą rolety, które mogą mieć różne wymiary, kolory, wzory itd. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów rolet, ale na szczególną uwagę zasługują rolety dzień noc. Są to nowoczesne przesłony okienne, niezwykle funkcjonalne, estetyczne i uniwersalne.

Czy warto zdecydować się na rolety dzień i noc?

Połączeniem klasycznych rolet i żaluzji są rolety dzień noc. Charakteryzują się one dwoma rodzajami poziomych pasów umieszczonych na tkaninie – jedne są zaciemniające, drugie prześwitujące. Za ich pomocą można wobec tego regulować ilość światła wpuszczanego z zewnątrz do pomieszczenia. Dotyczy to jednak nie tylko podnoszenia i opuszczania materiału, ale też zmieniania ruchu pasów względem siebie. Można uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia lub wpuścić większą ilość światła do pomieszczenia i to bez konieczności podnoszenia materiału rolety. Tkanina w rolecie dzień i noc jest nawijana na wał w dwóch równoległych do siebie warstwach. W dzień można z łatwością dostosować optymalny poziom światła w pomieszczeniu, natomiast po zmierzchu zapewnić sobie poczucie prywatności. Jeśli roleta ma być idealnie dopasowana do okna i preferencji użytkownika, to najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie jej na wymiar.

Wystarczy odpowiednio ułożyć pasy na rolecie dzień noc, aby uchronić się przed niepożądanymi spojrzeniami z zewnątrz, błyskami z lamp samochodowych i światłem emitowanym przez oświetlenie zewnętrzne. Jeżeli chce się lepiej doświetlić pomieszczenie, to wystarczy ustawić na rolce pasy transparentne. Są one wykonane z siateczki, a pasy zaciemniające z tkaniny poliestrowej. Rolety dzień noc dostępne są w różnych kolorach, mogą być w wersji jasnej lub ciemniejszej. Niezależnie od wybranej kolorystyki, można liczyć na zapewnienie intymności, gdy zajdzie taka potrzeba. Rolety dzień i noc mogą być stosowane nawet na parterze, łącznie z łazienką. Nie trzeba martwić się o to, że będzie coś widać z zewnątrz nawet przy zapalonym świetle. Tego rodzaju rolety gwarantują wysoką nieprzepuszczalność światła.

Jakie wybrać rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc dostępne są w różnych wariantach do wyboru, dzięki czemu problemu z dopasowaniem ich do okiennicy. Jeżeli ma się duże okno i chce się uzyskać świetny efekt wizualny, to godna polecenia będzie roleta wolnowisząca. Zapewni wysokie poczucie prywatności i stanie się unikalną ozdobą. Bardzo funkcjonalne są mini rolety dzień i noc, na korzyść których przemawia przystępna cena i łatwy montaż za pomocą haczyków lub przyssawek. Jeżeli wybierze się model z prowadzeniem żyłkowym, to tkanina znajdzie się bezpośrednio przy szybie, nawet po uchyleniu okna. Jest to świetna opcja dla osób chcących mieć pewność, że nie będzie żadnych prześwitów między roletą a ramą okienną. Można też postawić na eleganckie rozwiązanie w postaci rolety dzień noc w kasecie montowanej na ramie okna. Na rynku nie brakuje też modeli w kasecie z montażem do sufitu czy ściany, jeśli komuś zależy na wysokich walorach estetycznych.

Poprzedni artykułNóżki do mebli – 3 najgorętsze propozycje, które cieszą się w tym roku ogromnym powodzeniem
Następny artykułDlaczego warto zainwestować w nowe mieszkanie w Lublinie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj