Jaki wybrać materiał na zasłony?

Jaki wybrać materiał na zasłony?

Podczas wprowadzania zmian w naszych pokojach często zastanawiamy się, jaki materiał na zasłony sprawdzi się najlepiej. O ile wybór wzoru wydaje się być o wiele łatwiejszym zadaniem, o tyle funkcje pełnione przez różne rodzaje materiału wykorzystane do ich uszycia bywają dla nas dosyć kłopotliwe. Odpowiedni wzór pozwoli nam na piękną dekorację, jednak warto wziąć pod uwagę również funkcje praktyczne.

Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, zasłony służą zasłanianiu. Z jednej strony zasłaniają dostęp do światła zewnętrznego pozwalając na spokojny sen, z drugiej zaś dbają o naszą prywatność poprzez ograniczenie ciekawskich spojrzeń z zewnątrz. Jaki więc materiał spisze się najlepiej? Poniżej prezentujemy różne materiały, które są najczęściej wykorzystywane dla zasłon.

Ponad 1000 wzorów firan i zasłon, najnowsze wzory firan do salonu, pokoju, kuchni i dla dzieci znajdziesz w sklepie internetowym firaneo.

Żakardowe zasłony

Zasłony wykonane z żakardu często posiadają różnorodne wzory, które kuszą nas swoim pięknem. Takie zasłony pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczenia, gdyż przepuszczają więcej światła do wewnątrz niż pozostałe. Takie rozwiązanie z łatwością sprawi, że pomieszczenie się rozjaśni i jest szczególnie polecane do tych pokoi, które przez większość dnia są zacienione. Należy jednak pamiętać, że zasłony żakardowe pełnią funkcję głównie dekoracyjną. Przepuszczają sporo światła, a co za tym idzie nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia.

Tkaniny zasłonowe

Tkaniny zasłonowe cieszą się dużą popularnością ze względu na ich bogaty wybór kolorystyczny. Wiele z nich posiada drukowane wzory, dzięki czemu zawsze znajdziemy coś odpowiedniego dla różnych rodzajów pomieszczeń. Są świetnym rozwiązaniem dla większości pomieszczeń ze względu na to, że idealnie spełniają funkcję zaciemniania, jednocześnie będąc bardzo stylowymi i delikatnymi.

Dwustronne tkaniny zasłonowe

W naszej ofercie posiadamy również szeroki wybór dwustronnych tkanin zasłonowych. Wzór takich zasłon różni się po obu stronach kolorystycznie. Możliwości są dwie w tym przypadku – albo kolorystyka wzoru jest na drugiej stronie odwrócona na zasadzie kontrastu, albo zupełnie inna. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią od czasu do czasu odmienić wnętrze pokoju, jednocześnie nie musząc kupować nowych zasłon.

Zasłony gładkie satynowe

Jednym z materiałów wykorzystywanych jako zasłony jest też satyna. To delikatny materiał, którego jedna strona jest bardziej błyszcząca. Ich wzór często jest drukowany.

Poprzedni artykułWnętrze z duszą
Następny artykułPojemniki kuchenne – jak przechowywać żywność w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj