Jak działa brama teleskopowa i gdzie się sprawdzi?

Od wyboru bramy wjazdowej zależy komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz estetyka. Bardzo ważne jest to, aby dobrać bramę nie tylko do ogrodzenia, ale też do elewacji budynku i otoczenia. Jeśli wszystkie elementy będą tworzyć spójną całość aranżacyjną, to stanie się ona efektowną wizytówką gospodarzy. Oczywiście jest szereg istotnych kwestii, na które należy zwracać uwagę przy zakupie bramy, dotyczących parametrów technicznych. Ma być trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, niepodatna na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych. Dobrej jakości brama – odpowiednio dopasowana i prawidłowo zamontowana – posłuży przez długi czas.

Brama teleskopowa jak działa i kiedy warto się na nią zdecydować?

Konstrukcja bramy teleskopowej jest prosta i uniwersalna, system przesuwa się na rolkach po szynie, co gwarantuje płynność działania. Można ją otwierać na stronę zarówno prawą, jak i lewą, w zależności od układu działki i preferencji użytkownika. Brama teleskopowa jest podzielona na dwa skrzydła, które podczas jej otwierania pokrywają się i układają w jednym rzędzie, co z kolei pozwala na zaoszczędzenie do nawet kilkudziesięciu procent miejsca na posesji. Brama teleskopowa to idealne rozwiązanie w przypadku niewielkiej działki, sprawdzi się nawet, jeśli dostępne są niecałe cztery metry powierzchni. Tylko tyle wystarczy do swobodnego otwarcia bramy mającej szerokość czterech metrów. Jeśli odległość wzdłuż światła wjazdu jest bardzo mała, to brama teleskopowa będzie strzałem w dziesiątkę. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednim doborze wzoru bramy, powinna wychodzić poza obszar jezdny w niewielkim stopniu.

Bramę teleskopowa można zamontować nawet w trudno dostępnych miejscach, co wynika z jej funkcjonalności. Nieskomplikowana konstrukcja i bezawaryjność sprawiają, że ten rodzaj bramy sprawdzi się praktycznie w każdych warunkach. Łatwo ją zamontować, a brak szyny w linii wjazdu przekłada się na cichą pracę. W zależności od potrzeb, preferencji i możliwości finansowych, bramę otwiera się ręcznie lub za pomocą zautomatyzowanego systemu sterowania. Modele teleskopowe nadają się do posesji zarówno wąskich, jak i płytkich, z krótkim podjazdem. Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania standardowej bramy przesuwnej lub dwuskrzydłowej, z pomocą przychodzi model teleskopowy. Do jej otwarcia i zamknięcia potrzebna jest tylko połowa przestrzeni względem światła bramy.

Zasada działania bramy teleskopowej jest bardzo podobna do bramy przesuwnej. Wyposażona w specjalny mechanizm, który po uruchomieniu napędu wprawia w ruch w tym samym momencie obie części bramy. Na system nowoczesnej bramy teleskopowej zautomatyzowanej składają się następujące elementy: zdejmowane pokrywy, pokrywa trybu ręcznego, napęd, przeciwwaga, pompa odwadniająca, ruchome przęsło bramy, betonowa niecka, ogrodzenie, fotokomórki, lampki sygnalizacyjne. Jeśli komuś zależy na tym, aby mieć funkcjonalnie zaprojektowaną bramę zapewniającą szeroki i komfortowy wjazd na posesję niezależnie od wymiarów działki, to warto wybrać model teleskopowy. Jest to świetna opcja dla osób szukających czegoś oryginalnego, stawiających na niestandardowe rozwiązania. Bramy teleskopowe pasują do ogrodzeń w konstrukcji zarówno metalowej, jak i drewnianej. Nie ma problemu z dostosowaniem ich do ogrodzeń klasycznych i nowoczesnych.

Czy brama teleskopowa to dobry wybór?

Bramy teleskopowe mają wiele zalet, dlatego cieszą się rosnącą popularnością. W dużej mierze wynika to z możliwości zaoszczędzenia wolnej przestrzeni. Sprawdzą się nawet w przypadku niewielkiej i wąskiej działki. Podczas otwierania skrzydła bramy nakładają się na siebie, dlatego nie jest potrzebna duża przestrzeń między bramą a ogrodzeniem bocznym. Kolejną zaletą jest możliwość wyposażenia bramy w niemalże dowolny system sterowania. Klasyczne modele są obsługiwane ręcznie, co również nie sprawia problemów, ale zdecydowanie wygodniejsze są modele w pełni zautomatyzowane. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu, nie trzeba nawet wysiadać z samochodu w celu otwarcia bramy, co ma szczególne znaczenie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. W nowoczesnych bramach znajduje się nawet system oświetlenia, co z stanowi kolejne udogodnienie. Mając bramę teleskopową, można liczyć na szybkie i płynne działanie, niezawodność, bardzo niską awaryjność, wygodę wjeżdżania na posesję.

Bramę teleskopową można zamontować nawet na pochylonym podjeździe, do wyboru jest niemalże nieograniczona liczba konfiguracji ogrodzenia. Nie ma też problemu ze sprytnym ukryciem furtki, co wpłynie korzystnie na walory estetyczne. Zamykanie i otwieranie bramy zajmuje niewiele czasu i to niezależnie od jej szerokości. Wystarczy dosłownie połowa przestrzeni względem światła bramy do jej otwarcia. Nie trzeba nawet wjeżdżać samochodem do garażu, aby móc swobodnie otworzyć bramę, bo w niczym on nie przeszkadza. Brama przesuwa się po rolkach na szynie, co gwarantuje płynne działanie i brak uciążliwych hałasów. Automat wbudowany jest w słupek aluminiowy, a kaseta dojazdowa może zostać zamontowana do słupa lub muru.

Co przemawia za wyborem bramy teleskopowej?

Do głównych zalet bram teleskopowych zalicza się:
• Komfort i bezpieczeństwo użytkowania,
• Możliwość zaoszczędzenia powierzchni na działce,
• Estetykę,
• Uniwersalność,
• Elastyczność sterowania,
• Szeroki wachlarz wyboru,
• Odporność na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych,
• Trwałość,
• Szybkie otwieranie i zamykanie,
• Dostosowanie do potrzeb i preferencji użytkownika,
• Prosty i szybki montaż,
• Możliwość zainstalowania na krótkim podjeździe i wąskiej działce,
• Zautomatyzowany system pozwalający na zdalne sterowanie,
• Otwieranie na prawą lub lewą stronę.

Partnerem artykułu jest firma Gatigo, oferująca nowoczesne bramy i ogrodzenia.

Poprzedni artykułJak wybrać odpowiednią farbę do malowania rynien?
Następny artykułIle kosztują nowoczesne domki letniskowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj