Zlewozmywak ze stali szlachetnej – hit czy przeżytek?

Jeszcze kilkanaście lat temu można je było znaleźć w zasadzie w każdej polskiej kuchni. Dziś spotykane są znacznie rzadziej – wyparły je bowiem modele z konglomeratu i ceramiki. Czy aby słusznie? Zobacz, dlaczego wciąż opłaca się zainwestować w zlewozmywak ze stali szlachetnej!

Dlaczego wciąż warto zainwestować w zlewozmywak ze stali?

Zastanawiasz się nad tym, co może przekonać Cię do zakupu zlewozmywaka wykonanego ze stali szlachetnej? Przede wszystkim jego trwałość – nie ulega wątpliwości, że materiał ten wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, powstawanie zadrapań oraz na przebarwienia. Dzięki temu będziesz się cieszyć jego estetyką przez długi czas. Stal nie jest też podatna na działanie wysokiej temperatury. Postawienie na krawędzi zlewu gorącego garnka nie powinno zatem skończyć się widocznymi śladami, których nie sposób usunąć.

Rodzaje zlewozmywaków stalowych – który wybrać?

Na rynku możesz spotkać się z kilkoma rodzajami zlewozmywaków stalowych, które różnią się od siebie jedynie strukturą powierzchni. Zobacz, co powinieneś o nich wiedzieć:

  • zlewozmywak z połyskującą powierzchnią – najbardziej efektowny model, który może jednak okazać się najtrudniejszy do utrzymania w czystości, gdyż na gładkiej jak tafla powierzchni będzie widać wszystkie zabrudzenia,
  • zlewozmywak z matową lub satynowaną powierzchnią – prezentuje się równie estetycznie co ten z połyskiem, jednak łatwiej zetrzeć z niego uciążliwe osady,
  • zlewozmywak z wyraźną strukturą – wypukło-wklęsła faktura sprawi, że zabrudzenia czy wapienny osad staną się mniej widoczne. Tak samo będzie z ewentualnymi zadrapaniami i rysami – dzięki temu możesz korzystać ze zlewu przez długi czas, a on wciąż będzie wyglądać na nowy,
  • zlewozmywak z mikrostrukturą – wersja podobna do tej wymienionej wyżej, lecz z drobniejszym wzorem. Dzięki temu prezentuje się jeszcze ciekawiej. Warto zestawić ją z innymi metalowymi dekoracjami wykończonymi takim wzorem, a stworzysz spójną aranżację.

Co robić, by stalowy zlewozmywak lśnił czystością?

Niestety utrzymanie stalowego zlewozmywaka w czystości nie będzie tak proste jak mogłoby się wydawać. Dlaczego? Na metalowej powierzchni łatwo osadza się wapienny osad z twardej wody – a w końcu niemalże z każdego kranu w Polsce płynie taka woda. Nie oznacza to jednak, że musisz się pogodzić z tym, że zawsze będzie na nim biały osad. Po prostu musisz poświęcić więcej uwagi czyszczeniu takiej powierzchni – a zachowa swoją estetykę przez długi czas.

Jak czyścić stalowy zlewozmywak? Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby wycierać jego powierzchnię po każdym zamoczeniu. Zabrudzenia usuwaj sodą oczyszczoną oraz octem. Aby zapobiec powstawaniu zabrudzeń, możesz również nabłyszczyć powierzchnię cienką warstwą oleju roślinnego – dzięki temu osad nie będzie miał jak osadzić się na metalowym zlewozmywaku. Co jeszcze warto wiedzieć o zlewozmywaku ze stali? Więcej informacji znajdziesz tutaj: Zlewozmywaki stalowe. Zalety i wady zlewu ze stali szlachetnej.

Poprzedni artykułNowoczesne lampy podłogowe
Następny artykułZaprojektuj kuchnię Twoich marzeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj