Czym charakteryzuje się kolekcja osprzętu Hager Lumina 2?

Lumina 2 to seria osprzętu elektroinstalacyjnego marki Hager, dedykowana obiektom mieszkaniowym oraz biurowcom. Produkty należące do tej kolekcji to przede wszystkim wysokiej jakości gniazda, łączniki i ramki, które spełniają wszystkie potrzeby inwestorów pod względem stylistyki oraz parametrów. Seria Lumina 2 jest nie tylko bardzo estetyczna, ale również wyjątkowo ekonomiczna.

Hager Lumina 2 – osprzęt elektryczny

Hager Lumina 2 to wyjątkowo starannie zaprojektowana linia produktowa, która opracowana została specjalnie z myślą o potrzebach współczesnego rynku. Inwestorzy poszukują rozwiązań atrakcyjnych pod względem cenowym, a zarazem nieodbiegających jakościowo od produktów premium. Lumina 2 jest serią osprzętu podtynkowego, montowanego w standardowych puszkach instalacyjnych. Poszczególne elementy kolekcji przystosowane są do ramek modułowych o różnej kombinacji – począwszy od pojedynczej, a skończywszy na czterokrotnej. Gniazda i łączniki montować można zarówno poziomo, jak i pionowo. Wszystkie elementy osprzętu Hager Lumina wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, zgodnie z obowiązującą dyrektywą RoHs.

Elementy osprzętu Hager Lumina 2

Obecne standardy budynków wymagają zastosowania osprzętu, który będzie funkcjonalny oraz trwały. W serii Lumina dostępne są:

  • łączniki jedno i dwubiegunowe, seryjne, trójobwodowe, krzyżowe, schodowe, zwierne i żaluzjowe;
  • gniazda zasilające z uziemieniem oraz bez niego, pojedyncze oraz podwójne;
  • gniazda z osłoną uchylną oraz podwójne gniazda do ramek modułowych, gniazda telefoniczne, komputerowe, telefoniczno-komputerowe czy antenowe RTV i RTV-SAT;
  • łączniki klawiszowe i gniazda z pokrywą;
  • elementy przydatne do realizowania funkcji spełnianych przez żaluzje, markizy, oświetlenie oraz inne kontrolowane elementy systemu elektrycznego budynku – np. ściemniacze obrotowe.

Wysoka funkcjonalność sprawia, że należący do serii Hager Lumina 2 osprzęt elektryczny zawsze działa niezawodnie.

Nowoczesna i stylowa konstrukcja mechanizmów Hager Lumina 2

Poszczególne elementy kolekcji występują w kolorystyce białej lub kremowej. Za sprawą wysokiego połysku, produkty te są wyjątkowo estetyczne. Stylistyka poszczególnych wyrobów jest bardzo nowoczesna, co osiągnięto za sprawą obłych krawędzi ramek.
Na uwagę zasługuje również ich odporność na zarysowania i prostota pielęgnacji. Gniazda wyposażone w pokrywę uchylną oraz łączniki klawiszowe występują w wersjach o podwyższonym poziomie bryzgoszczelności IP44, co wynika z zastosowania specjalnego kołnierza uszczelniającego. Taka konstrukcja pozwala na wykorzystanie ich w wielu środowiskach, także tych o dużej wilgotności. Wszystkie elementy osprzętu elektrycznego Hager Lumina 2 umieszczane są w indywidualnych opakowaniach, co pozwala na ich dobre zabezpieczenie na czas transportu oraz w trakcie składowania na budowie.

Prosty montaż osprzętu Hager Lumina 2

W podstawowych mechanizmach Hager Lumina 2 zastosowano rozwiązania, które zapewniają utrzymanie neutralnej pozycji rozporowych łapek bez konieczności używania uciążliwych gumek ściągających. Ich budowa pozwala na wygodne zamocowanie osprzętu za pomocą dokręcanych śrub montażowych, których odkręcenie prowadzi natomiast do samoczynnego ukrycia łapek w obrys cokołu. Trwałość i prostota montażu poszczególnych wyrobów wynika w dużym stopniu z zastosowania stalowych ramek montażowych. Poza montażem konwencjonalnym pozwalają one na przeprowadzenie mocowania od frontu mechanizmu przy użyciu wkrętów do rozmaitych puszek montażowych.

Gniazda i włączniki Hager Lumina 2

Gniazda zasilające 230 V AC z obciążalnością występują w wariancie z zaciskami śrubowymi oraz przesłonami styków, co podnosi bezpieczeństwo użytkowania poprzez ochronę przed umieszczeniem ciał obcych w otworach stykowych. Takie rozwiązanie polecane jest zwłaszcza wówczas, gdy w domu przebywają dzieci. Włączniki Hager Lumina 2 posiadają mechanizmy, które zapewniają możliwości łączeniowe do wartości 10 AX. Standardowo wyposażone są w bezśrubowe zaciski, gwarantujące łatwy i szybki montaż. Klawisze mogą być oznaczone różnymi symbolami, a łączniki wyposażane w podświetlenie. Takie rozwiązania znacząco zwiększają wszechstronność zastosowania osprzętu. Przykładem może być gniazd zasilające z odpowiednim nadrukiem „DATA”, które wykorzystać można do zasilania obwodów specjalnych.

Ramki wielokrotne Hager Lumina 2

Nieustanny wzrost ilości stosowanych w budynkach odbiorników elektrycznych sprawia, że zwiększa się również zapotrzebowanie na źródła zasilania. Idealnym rozwiązaniem jest w takim przypadku zastosowanie ramek wielokrotnych, pozwalających na podłączenie gniazd modułowych Hager Lumina 2. Ich kompaktowa konstrukcja sprawia, że możliwe jest jednoczesne podłączenie kilku odbiorników energii. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, a przy tym estetyczne i funkcjonalne. Gniada zasilające podłączyć można przelotowo do jednego zacisku, za pomocą przewodów o różnej średnicy.

Gniazda antenowe i teleinformatyczne Hager Lumina 2

Gniazda antenowe w serii Lumina 2 występują w wariancie zarówno nieprzelotowym, jak i przelotowym. Pierwsze rozwiązanie polecane jest w przypadku wykańczania indywidualnych instalacji antenowych, a także tych posiadających równoległą strukturę gwiaździstą. Gniazda te wyróżniają się konstrukcją, która pozwala na zasilanie wzmacniacza kablem antenowym. Gniazda przelotowe znajdują natomiast zastosowanie w instalacjach przelotowych, w których konieczne jest użycie rezystora. W serii Hager Lumina 2 dostępne są też gniazda teleinformatyczne, bazujące na sprawdzonych modułach beznarzędziowych. Ich konstrukcja obejmuje klapki zatrzaskowe, które posiadają funkcję klucza montażowego. W przypadku zamknięcia, nacięcie izolacji przewodów następuje automatycznie. Dodatkową zaletą klapki uchylnej jest jej sprężynowe działanie, zabezpieczające przed przedostawaniem się kurzu. Gniazda teleinformatyczne z tej kolekcji są bardzo łatwe i bezpieczne w montażu, ze względu na szybkość wprowadzania przewodów i przygotowania skrętki.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Elmar, oferującym osprzęt elektryczny najwyższej jakości.

Poprzedni artykułUrządzasz dom lub mieszkanie? Zadbaj o szczegóły!
Następny artykułNowe mieszkanie we Wrocławiu – dlaczego warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj