Mieszkania w Gdańsku – jak znaleźć atrakcyjną ofertę?

Mieszkania w Gdańsku - jak znaleźć atrakcyjną ofertę?

Ceny nieruchomości w całej Polsce idą w górę. Jednak to właśnie w Gdańsku zanotowano jedne z najwyższych podwyżek. W ciągu ostatniego roku średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w tym mieście wzrosła o około 15 proc.

Chociaż w Gdańsku ceny mieszkań nie należą do najwyższych w Polsce, to jednak tam w ostatnim roku zanotowano bardzo wysokie wzrosty. To oznacza, że ceny w mieście nie tylko są wyższe, ale również rosną szybciej niż kiedyś. Wzrosty cen dotyczą różnych nieruchomości – to zarówno mieszkania o przeciętnym standardzie, jak również luksusowe apartamenty na sprzedaż w Gdańsku, które zlokalizowane są centrum miasta. Co spowodowało tak duże wzrosty? Czy jest jeszcze szansa na to, aby zakupić lokal w tym mieście w przystępnej cenie?

Dlaczego ceny mieszkań w Gdańsku rosną?

Za wzrostem cen mieszkań w Gdańsku, ale również w innych miastach w kraju odpowiada przede wszystkim wysoki popyt. Kupujemy coraz więcej nieruchomości – nie tylko po to, aby w nich zamieszkać, ale również po to, aby przeznaczyć je na wynajem, który jest obecnie jedną z najbardziej opłacalnych metod lokaty oszczędności. Również za rosnące ceny nieruchomości odpowiedzialne są wyższe niż przed rokiem koszty budowy, w tym droższe działki, materiały budowlane, opłaty za usługi wykonawcze. Oprócz tego, jak zauważają eksperci w dziedzinie nieruchomości, zmianie ulega także struktura sprzedawanych mieszkań. Coraz częściej decydujemy się na te w lepszych lokalizacjach, z wyższej półki cenowej, co również powoduje wzrosty średnich cen nieruchomości.

Czy w Gdańsku można jeszcze kupić tanie mieszkania?

Na ostateczną cenę nieruchomości wpływa wiele czynników. Podobnie jest w Gdańsku. Aktualnie średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Gdańsku to wydatek około 6500-6600 złotych. Można jednak znaleźć zarówno droższe, jak i tańsze nieruchomości. Osoby poszukujące tańszych lokali powinny przede wszystkim skoncentrować się na dzielnicach położonych dalej od centrum, gdzie ceny proporcjonalnie maleją. Najwięcej z kolei przyjdzie nam zapłacić za mieszkania położone w centrum miasta, a także na lokale w luksusowych inwestycjach. Tam ceny za nieruchomość mogą przekraczać nawet milion złotych.

Poprzedni artykułCiepłe parapety – czym jest to rozwiązanie w budownictwie?
Następny artykułPo czym poznasz fachowego dekarza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj