Jak wybrać kolor na ściany?

Jak wybrać kolor na ściany?

Choć malowanie ścian jest jednym z prostszych remontowych zadań, to samo zaplanowanie kolorystyki jest decyzją, z którą nierzadko nosimy się długi czas. Kompletowanie palety barw, w której wykończone będzie nasze mieszkanie, wymaga dopasowania do mebli, podłóg i drzwi. Z pomocą przychodzi aplikacja, dzięki której zobaczymy wszystkie kolory farb na naszych ścianach jeszcze przed malowaniem.

Kolorystyka, którą się otaczamy, niewątpliwie wpływa na nasze samopoczucie. Z tym wyborem pozostaniemy na dłuższy czas, a co za tym idzie – musimy być do niego w pełni przekonani. W doborze pomogą nam dedykowane narzędzia do wizualizacji odcieni farb. Dobrym przykładem jest Wizualizer 3.0 – aplikacja od Dekoral. Jest ona dostępna z poziomu przeglądarki.

Pierwszym krokiem jest wybór zdjęcia. Możemy skorzystać z obecnej bazy zdjęć lub wgrać własną fotografię przedstawiającą pokój, który zamierzamy remontować. Następnie przechodzimy do kroku Wybierz kolory i klikamy na te, które chcemy rozważyć. Na tym etapie można pobierać różnorodne odcienie – nie musimy później wykorzystać wszystkich.

Teraz wystarczy przejść do kroku Maluj. Tu możemy wybierać poszczególne kolory
z wcześniej przez nas wyselekcjonowanych. Po kliknięciu w konkretny odcień najedźmy kursorem na zdjęcie, wybierzmy powierzchnię, którą chcemy pomalować (bez problemu możemy zaznaczyć zarówno ściany, jak i sufit). Jeśli na fotografii jest zauważalny kontrast pomiędzy ścianami, warto pomalować każdą z nich na inny kolor.

Kiedy uzyskamy już efekt, który przypadł nam do gustu, możemy przejść do kroku Podsumowanie. Program wskaże nam konkretne odcienie, jakich użyliśmy. Wypisze także te, które ostatecznie nie zostały wykorzystane. Dzięki temu łatwiej będzie nam przygotować listę zakupów. Wizualizację możemy zapisać na dysku, przesłać do znajomego lub udostępnić na Facebooku i Pintereście.

Wizualizer 3.0 można znaleźć pod linkami: http://www.dekoral.pl/narzedzia i https://www.visualizecolor.com/dekoral#/.

Dekoral

—–
Powiązane tematy: kolory ścian, modne kolory ścian, kolory ścian w salonie, kolory ścian w sypialni, kolory ścian w kuchni, kolory ścian do salonu, kolory ścian do sypialni, kolor ścian, kolory ścian galeria, kolory ścian w pokoju

Poprzedni artykułJak nie dać plamy? Czyścimy i pielęgnujemy płyty gresowe
Następny artykułPołysk czy półmat – jakie wykończenie podłogi wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj