Zainteresowanie magazynami w Polsce nadal nie maleje

Wydaje się, że rosnące stawki najmu powierzchni magazynowych w Rzeszowie, Warszawie czy Łodzi nie zniechęcają inwestorów i przedsiębiorców. Plany najemców są realizowane, powstają nowe projekty, aby odpowiedzieć na niemal niezaspokojone potrzeby rynku.

Polska jako jeden z kluczowych rynków dla inwestorów

Polska pełni coraz ważniejszą rolę w branży logistycznej i zyskuje rosnące zainteresowanie ze strony biznesmenów i inwestorów. Położenie w samym centrum Europy, dobra infrastruktura transportowa, dostępność kadry to tylko kilka z podstawowych zalet. Dzięki nim w naszym kraju rozwijanych jest coraz więcej biznesów i projektów – powstają hale produkcyjne w Rzeszowie, Warszawie czy Wrocławiu, rośnie popyt na magazyny itd.

Mimo że niedawno nastąpił wzrost stawek najmu powierzchni, inwestorzy nie są mniej zainteresowani działalnością w Polsce. Wyższa cena nadal jest bowiem konkurencyjna w stosunku do stawek obowiązujących w innych krajach. Co więcej, można zauważyć, że wynajem magazynu w Rzeszowie, Szczecinie czy Krakowie zyskuje na popularności. Do niedawna były to najsłabiej rozwinięte pod tym względem regiony. W całej Polsce są poszukiwane atrakcyjne tereny pod budowę parków logistycznych.

Nowe projekty logistyczno-magazynowe w Polsce – przykłady

Wzrost zainteresowania i powstawanie nowych powierzchni magazynowych w Rzeszowie, Szczecinie czy Lublinie i innych dużych miastach w Polsce, pozwala stwierdzić, że przez długi czas atrakcyjnych terenów pod projekty logistyczno-magazynowe nie będzie brakować. Cały czas pojawiają się informacje na temat kolejnych inwestycji i planów – poniżej kilka przykładowych inwestycji.

Magazyny na wynajem – Rzeszów

Jednym z nowoczesnych obiektów magazynowych w Rzeszowie jest hala magazynowa z częścią socjalno-biurową. Zaplanowano budynek o kubaturze ponad 25 tys. metrów sześciennych. Popularnym obiektem jest też 7R Park Rzeszów, czyli budowa zaplecza magazynowego tzw. Doliny Lotniczej. Nowoczesny park magazynowy mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Specjalnych Stref Ekonomicznych i Doliny Lotniczej. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Bremer Sp.

Mimo rosnącej popularności magazynów i hal produkcyjnych w Rzeszowie, warto wyróżnić też inne obiekty – jak na przykład Panattoni Park Gdańsk Airport. Jest on oddalony tylko o około 15 minut drogi od lotniska. Obiekt Panattoni ma powierzchnię prawie 107 000 mkw. W całej Polsce zauważa się rosnące zapotrzebowanie na magazyny i realizowanie kolejnych inwestycji.

Poprzedni artykułIkea Janki – szwedzki styl uwielbiany na całym świecie
Następny artykułRegulacja okien. W jaki sposób samodzielnie wyregulować okna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj