Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne stają się coraz bardziej popularne. Są praktycznym rozwiązaniem, które ma wiele zalet. Dowiedz się, dlaczego warto zamontować rolety natynkowe na wymiar w swoim domu.

Korzyści wynikające z posiadania rolet zewnętrznych można odczuć zarówno w czasie upalnego lata, jak i w momentach, kiedy chcemy mieć chwilę prywatności czy cienia. Rolety podtynkowe mogą rozwiązać wiele codziennych problemów. Sprawdź kiedy warto mieć na zewnątrz rolety elewacyjne.

Rolety zewnętrzne dla komfortu ciepła w domu

Jednym z plusów posiadania rolet zewnętrznych jest możliwość regulacji temperatury wewnętrznej. Zewnętrzne natynkowe rolety są skuteczną barierą dla ciepła, które dostaje się przez szyby do domu bądź mieszkania. Pancerz rolety skutecznie absorbuje ciepło, dzięki czemu nie dociera ono do pomieszczenia. Warto zauważyć, że rolety zewnętrzne zamontowane w elewacji budynku są skuteczniejszym rozwiązaniem niż inne sposoby na unikanie wysokich temperatur latem wewnątrz domu. W przeciwieństwie do zasłon wieszanych wewnątrz pomieszczenia, rolety zewnętrze dbają o to, żeby ciepło w ogóle nie dostawało się do wnętrza domu.

W przypadku tradycyjnych zasłon szyby przepuszczają ciepło, które kumuluje się między zasłoną a oknem. Upał dociera więc do domu i z czasem znajduje inną drogę ujścia. Zasłony są zatem nieefektywne w walce z letnimi upałami. Montaż rolet zewnętrznych pomoże uporać się z wysokimi temperaturami w domu. Cała konstrukcja znajduje się po zewnętrznej stronie okna, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu w ciągu dnia. Jednocześnie zimą roleta współpracuje z ociepleniem budynku, zatrzymując ciepło wewnątrz Szczelnie opuszczona z każdej strony roleta zapobiega utracie ciepła z wewnątrz. Regulując roletę, możemy dostosować przyjemny chłód albo pożądane ciepło wedle swoich potrzeb.

Warto również wspomnieć, że latem rolety podtynkowe mogą stanowić doskonałą alternatywę dla innych form ochrony przed słońcem, jak np. moskitiera czy zwykłe żaluzje. Sterowanie roletą jest łatwiejsze, a fakt, że rolety montuje się na elewację sprawia, że produkt nie zajmuje miejsca wewnątrz budynków. Dlatego warto wejść na stronę https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-natynkowe i znaleźć rolety, które będą pasować do twojego wnętrza. Rolety dostępne są w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych.

Zabezpiecz się na każde warunki atmosferyczne za pomocą rolet zewnętrznych

Intensywne opady deszczu, mocno zacinające o powierzchnię szyby, nie są niczym przyjemnym. Prawdziwe zagrożenie może stanowić dla okna grad. Lodowe kule wielkości piłki tenisowej mogą zarysować, a w skrajnych przypadkach nawet rozbić szybę. Warto temu zapobiec. Powierzchnia pancerza rolety może skutecznie chronić szklaną powierzchnię. Pancerz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu to doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, kiedy pogoda często bywa nieprzyjazna. Rolety zewnętrzne na elewacji domu to także wolna przestrzeń we wnęce okiennej. Jeśli lubimy zapach powietrza w czasie letniego deszczu, roleta zewnętrzna umożliwia np. uchylenie okna w czasie deszczu, bez obawy o zalanie parapetu czy wnętrza pokoju.

Rolety zewnętrzne, czyli bezpieczeństwo

Rolety zewnętrzne ochronią okno nie tylko przed opadami gradu czy śniegu. Roletę zewnętrzną można potraktować także jako formę zabezpieczenia dostępu do nieruchomości. Chodzi tu przede wszystkim o rodzaj rolet wyposażonych w napęd elektryczny. Może on posiadać specjalną blokadę przed ręcznym podniesieniem. W efekcie rolety nie da się swobodnie podnieść siłą mięśni. Idealne dopasowanie sprawia, że włamywacz nie ma możliwości dostania się do okno. Z tego względu rolety natynkowe na wymiar to częsty wybór w przypadku stoisk sklepowych, gdzie stanowią skuteczną barierę dla potencjalnych złodziei. Rolety bez trudu można zmontować w ścianie bądź elewacji budynku przy pomocy specjalnych prowadnic.

Wpuść do środka tyle słońca, ile chcesz

Kolejny argument, który przemawia za roletami to wygodny sposób na ochronę przed słońcem. Jeśli chcemy regulować nasłonecznienie wnętrza za pomocą zasłon, nie jest to praktyczne. Karnisze przesuwają się jedynie na boki, tymczasem ilość światła, które wpada do pomieszczenia najłatwiej regulować ruchem pionowym. Roletami zewnętrznymi bez trudu dostosujemy ilość światła w pokoju. Wygląd rolety sprawia, że jednocześnie w pokoju będzie ciemniej, ale nie zapanują od razu egipskie ciemności. Obecność rolet zapewnia większy komfort mieszkania.

W tym miejscu warto wspomnieć, że przy zakupie rolet możemy wybrać rodzaj napędu. Opuszczać i podnosić rolety możemy za pomocą sznurka, co jest stosunkowo proste i tańsze. Alternatywą może być elektryczny system sterowania. Napęd elektryczny schowany w obudowie rolety ułatwia pracę urządzenia. Roletą można sterować za pomocą pilota lub wciskając przycisk w ścianie. W nowoczesnych modelach znajdziemy też system, który łączy się z Wi-Fi i umożliwia zdalne sterowanie i zupełny brak ingerencji domowników. Tego typu nowoczesne produkty są coraz popularniejsze i znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych posesjach, jak i w lokalach użytkowych.

Poprzedni artykułPodnóżek do fotela – mebel idealny?
Następny artykułCzemu warto zlikwidować bariery architektoniczne w swoim domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj