Rozwiązania pozwalające zwiększyć sterylność i komfort w kabinach toaletowych

Miejscem w toaletach publicznych, gdzie najtrudniej jest utrzymać sterylną czystość i najczęściej wymaga się sprzątania są kabiny toaletowe. Aby ułatwić pracę ekipom sprzątającym można postarać się o rozwiązania, które sprawiają, że ich sprzątanie przebiega szybciej, a czystość może być zachowana na dłużej. Z pewnością dla sterylności i komfortu niezwykle ważne jest stosowanie pojemników na papier toaletowy, ale nie tylko. Na co warto zwrócić uwagę?

Pojemniki na papier toaletowy zamiast rolek stawianych przy spłuczkach

Jeszcze w wielu toaletach publicznych można spotkać się z niezbyt estetyczną praktyką pozostawiania zapasów papieru toaletowego obok spłuczki toaletowej. Jest to również bardzo niepraktyczne, gdyż niesie ze sobą ryzyko, że papier ześlizgnie się i wpadnie wprost do muszli, co spowoduje nie tylko jego zmarnowanie, ale również zatkanie odpływu. Dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniu, które zapobiegnie awariom wynikającym z niefrasobliwości. Doskonałym wyborem będzie tu pojemnik na papier toaletowy z dodatkowym miejscem na zapas oraz przezroczystą szybką bądź niewielkim wizjerem dzięki którym widać będzie, kiedy pierwsza rolka się kończy. Pojemnik na papier toaletowy można idealnie dopasować do wielkości rolek, tak, a ich budowa zapobiega samoistnemu rozwijaniu się papieru. Oczywiście doskonałym rozwiązaniem może być także wykorzystanie pojemników na papier toaletowy w listkach. W obydwu przypadkach można wybrać modele zamykane na klucz.

Szczotka do WC z montażem wiszącym

Zastosowanie szczotki do WC w kabinie toaletowej to konieczność, choć nie jest to zbyt estetyczny przyrząd. Jednak aby zwiększyć jego sterylność, zamiast pojemnika na szczotkę, gdzie jest ona widoczna lepiej zdecydować się na taką, która całkowicie skrywa swoją zawartość. Dodatkowo im większa odległość od muszli do pojemnika, tym większe prawdopodobieństwo zachlapania podłogi wodą z toalety, dlatego najlepiej wybierać takie szczotki do WC, które można zamontować na ścianie w kabinie mniej więcej na wysokości deski sedesowej.

Podkładki na deskę sedesową umieszczone w estetycznym pojemniku

Na komfort i estetykę wpływa również stan deski sedesowej. Z czasem wygląda ona na bardziej zużytą, a niestety niejednokrotnie wymaga również gruntownej dezynfekcji. Aby jej czyszczenie było łatwiejsze, warto zaproponować użytkownikom toalet publicznych rozwiązanie, które może przypaść im do gustu ze względu na brak konieczności siadania bezpośrednio na deskę, a mianowicie podkładów na deskę sedesową. Oczywiście taki podkład po użyciu musi zostać wyrzucony, ale najlepiej nie do muszli klozetowej.

Wiszący kosz na śmieci na odpadki higieniczne

W związku z obecnością podkładów na deskę, a także używaniem przez kobiety środków higienicznych, które gdzieś trzeba wyrzucić, w kabinie toaletowej niezbędne jest zamontowanie wiszącego kosza na śmieci. Model stojący jest niezbyt praktyczny, gdyż zabiera więcej przestrzeni. Dodatkowo narażony jest na stałe zanieczyszczenie, choćby ze spłukiwanej przy otwartej muszli sedesowej wodzie. Ponieważ rozwiązanie powinno ograniczać kontakt z tymi bakteriami, to najlepiej jeśli pokrywa otwiera się i zamyka automatycznie. W przypadku stosowania jednak kosza stojącego należy go postawić naprzeciw muszli sedesowej obok wejścia do kabiny i koniecznie postawić na model automatyczny lub pedałowy.

Środki odświeżające są bardzo ważne

Kompleksowe wyposażenie kabiny toaletowej zapewniające sterylność i komfort to również środki odświeżające. Mogą być one uruchamiane automatycznie na czujnik ruchu, bądź też ustawione na uwalnianie zapachu po kilku minutach. Oczywiście ważne jest tu regularne uzupełnianie zapachu. Dzięki temu nawet przy dużej przepustowości może być zapewniony względny komfort w toalecie publicznej.

Kabina toaletowa w toalecie publicznej nie musi być odpychająca. Wystarczy regularne dbanie o czystość, a także stosowanie rozwiązań zwiększających estetykę i komfort. Ten ostatni może zostać również spotęgowany jeśli do kabin toaletowych dobiega muzyka. Można nawet zamontować w nich dodatkowe głośniki, a wszystko dla wygody użytkowników.

Poprzedni artykułJak sprzedać i kupić mieszkanie w Krakowie?
Następny artykułLustra we wnętrzach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj