Mineralizacja wody w domu

Czy wiecie, że dziennie powinniśmy dostarczyć organizmowi aż 2,5 litra płynów? I najlepiej, jakby to była woda mineralna, bogata w (jak sama nazwa wskazuje) minerały. Potrzebne są nam one do podtrzymania procesów biologicznych ale nie tylko. Potrzebne są do tego, abyśmy mogli tryskać energią. Ale myli się ten, kto myśli, że tak zwaną wodę mineralną można tylko kupić w sklepie. Myli się, bo równie dobrze możemy wodę mineralizować we własnym domu.

Domowa stacja uzdatniana wody to pomysł na miarę XXI wieku! To pomysł wykorzystujący tak innowacyjne technologie jak odwrócona osmoza.

Filtry do wody – rodzaje

Aby mieć stały i nieograniczony dostęp do czystej, bezpiecznej i życiodajnej wody, potrzebujecie różnego rodzaju filtrów. Filtrów oczyszczających i uzdatniających. Oczyszczających z nadmiernych związków żelaza czy manganu, zanieczyszczeń mechanicznych, zawartości chloru.

A oto, jakich filtrów do wody potrzebujecie, aby Wasza domowa stacja uzdatniania wody działała perfekcyjnie:

  • zmiękczacze – wymieniające kationy wapnia i magnezu (odpowiedzialne za twardość wody) na kationy sody. Tak się dzieje podczas zmiękczania jonowymiennego. Po zmiękczeniu woda składa się z jonów sodu w podobnej ilości do jonów magnezu i wapnia przez zmiękczeniem.
  • stacje uzdatniania wody – służą do nadawania wodzie określonych właściwości. Po to, aby woda spełniała co najmniej podstawowe normy. W tym celu stosuje się różne sposoby uzdatniania wody, a należą do nich klarowanie, zmiękczanie, destylacja, napowietrzanie i klarowanie. Uzdatnianie wody składa się z takich procesów jednostkowych jak koagulacja, filtracja, sedymentacja, wymiana jonowa, utlenianie chemiczne, procesy membranowe czy sorpcja, dezynfekcja i wiele innych.
  • korpusy narurowe – filtry do wody wykonane z materiałów najwyższej jakości, antybakteryjne, z aktywnym cynkiem, z uniwersalnym systemem montażu, pozwalającym dopasować urządzenie do różnych rodzajów instalacji. Szczególnie polecane są korpusy ze stali nierdzewnej. Odporne na wysokie temperatury i idealne do filtracji wody o temperaturze do 95 st. C. Z kolei korpusy z poliamidu ze szklanym włóknem idealnie nadają się do gorącej wody.
  • systemy odwróconej osmozy – urządzenia najnowszej generacji, z różnym stopniem filtracji wody – czterostopniowe, pięciostopniowe, sześciostopniowe lub ośmiostopniowe. Wykorzystujące najdokładniejszy obecnie sposób filtracji H2O, czyli sposób odwróconej osmozy. Usuwający do 98% zanieczyszczeń, na przykład usuwający związki metali ciężkich, wirusy i bakterie. To system bardzo wydajny, konfigurowany wedle potrzeb klienta.
  • filtry kuchenne i łazienkowe – składające się z kilkustopniowego systemu filtracji wody, o dużej wytrzymałości, wykonane z materiałów o bardzo dobrej jakości.
  • wkłady – usuwające z wody zanieczyszczenia mechaniczne.
  • części zamienne i akcesoria – na przykład wysokiej jakości elektroniczne urządzenia do pomiaru PH wody czy urządzenia do pomiaru ilości substancji jonowej zawartej w wodzie.

Jakie są zalety domowej stacji uzdatniania wody?

Zaletą jest zdrowsza, nie podrażniona, nie wysuszona skóra. Oczyszczona wody przydaje się szczególnie alergikom. Miękka woda chroni także przed zanieczyszczającym środowisko osadem, chroni instalacje i urządzenia przed kamieniem kotłowym, wpływającym negatywnie na przekazywanie energii w wymiennikach.

Poprzedni artykułBudowa nowego domu
Następny artykułMeble biurowe nie muszą być drogie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj