Zakup mebli z płyty – czy to się opłaca?

Meble wykonane z płyty są niedrogie, lecz często spotykamy się ze stwierdzeniem, że nicka cena rzutuje na estetykę. Rzeczywiście, tak było dawniej, gdy produkowano płyty meblowe niskiej jakości, które często odkształcały się po krótkim czasie użytkowania. Dzisiejsze komponenty są nie tylko trwałe, lecz zachwycają również pięknym wyglądem. Czy warto więc kupować meble z płyty?

Czym charakteryzują się nowoczesne płyty meblowe?

Płyty powstają w wyniku sklejenia się prasowanych w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem wiórów lub włókien drzewnych, z dodatkiem klejów i utwardzaczy organicznych. W oparciu o płyty wiórowe lub płyty MDF produkuje się płyty laminowane, które wytwarzane są poprzez połączenie surowej płyty z warstwą dekoracyjną. Współczesna technologia pozwala na wytworzenie elementów charakteryzujących się trwałością i wysoką wytrzymałością na odkształcenia.

W wyniku procesu laminowania na płycie zostaje zaprasowany dekoracyjny film. Płyta może pozostać gładka, można też stworzyć na powierzchni dowolną strukturę. Z płyt laminowanych wykonuje się bardzo ładne i trwałe meble. Wyglądają jakby były z prawdziwego drewna. Mogą też być w dowolnym kolorze, w wersji metalik, w fantazyjne wzory.

Dostępne są też płyty typu stop fire wyposażone w zabezpieczenia przed paleniem się. Na rynku dostępnych jest wiele przepięknych mebli z płyt, które spełniają najwyższe wymagania zarówno pod względem wyglądu, jak i trwałości.

Meble z płyty – wysoka jakość w niskiej cenie

Nowoczesne meble z płyty laminowanej mają wszechstronne zastosowanie, sprawdzą się w każdym wnętrzu. Do wyboru mamy wiele struktur i grubości powierzchni oraz całą gamę kolorów.

Dlaczego jeszcze warto postawić na płyty meblowe? Takie fronty są wykonane z materiału bardzo odpornego na zarysowania, sprawdzą się więc doskonale w domu, gdzie są małe dzieci. Są również łatwe do utrzymania w czystości, nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jak meble drewniane. Struktura ich powierzchni jest dobrze wyczuwalna, przypomina w dotyku droższy, naturalny fornir. Bardzo ciężko jest rozpoznać, z jakim materiałem rzeczywiście mamy do czynienia.

Meble laminowane są również bardzo odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych w takich miejscach jak kuchnia czy łazienka. Nie szkodzi im wilgoć, para, promienie słoneczne ani częste mycie.

Warto także brać je pod uwagę, poszukując oryginalnych rozwiązań w aranżacji wnętrz, ze względu na bogaty wybór wzorów, kolorów i struktur. Jest duża szansa, że z łatwością dopasują się do stylu, który dominuje w Twojej kuchni.

Poprzedni artykułOkucia drzwiowe – na te elementy zwróć uwagę przy zakupie drzwi
Następny artykułCzy można zaoszczędzić na materiałach izolacyjnych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj