Dlaczego warto kupić mieszkanie w bloku

Mieszkanie w bloku czy dom jednorodzinny? Przed takim dylematem staje wiele osób. Jeśli i Ty do nich należysz koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Choć oba rozwiązania mają wiele zalet (wad również) to dziś skupiamy się na tym dlaczego warto wybrać mieszkanie.

Po pierwsze – niższe koszty

Budowa domu to nieporównywalnie większe koszty. Kupno działki plus postawienie i wykończenie domu to naprawdę duże wydatki. Dlatego większość osób musi posiłkować się sporym kredytem. Część osób ma już działkę – bo np. dostali ją w prezencie od rodziców. Ale nawet w takiej sytuacji budowa i wykończenie domu będą droższe. Musisz dobrze przemyśleć czy stać Cię i czy chcesz brać większy kredyt, co wiąże się ze sporymi ograniczeniami na wiele lat. Poza tym dom to dużo większe opłaty eksploatacyjne. Woda, prąd, gaz będą zużywane w dużo większym wymiarze – podlewanie ogródka, zapalone światło przed domem, większa ilość pomieszczeń do oświetlenia itp. Warto wziąć to pod uwagę podejmując decyzję.

Po drugie – mniej pracy

Dom to większa przestrzeń, ale i więcej pracy. Koszenie trawnika, odśnieżanie podjazdu i drogi dojazdowej, dbanie o ogród – to tylko część obowiązków jakie czekają na właściciele domów. Wybierając mieszkanie nie musisz się martwić o odśnieżanie chodników czy zieleń wokół bloku. To obowiązki zarządcy osiedla. Dlatego jeśli nie przepadasz za pracą w ogródku, zależy ci na tym by po pracy odpoczywać wybierz mieszkanie w bloku.

Po trzecie – mieszkanie łatwiej sprzedać

Wiadomo, że kupując mieszkanie czy budując dom myślimy przyszłościowo. Nigdy jednak nie wiadomo jak życie się ułoży i czy za lat kilka czy kilkanaście nie trzeba będzie zmienić miejsca zamieszkania. I tu pojawia się problem – dom będzie zdecydowanie trudniej wynająć czy sprzedaż. Z wynajęciem mieszkania nie będzie problemu – zwłaszcza w miastach studenckich, ale i mniejszych jak np. Rzeszów. Wpis sobie w Google no. Sprzedaż mieszkań Rzeszów i dla porównania sprzedaż domów. Sam się przekonasz ile jest ofert i jakie jest nimi zainteresowanie. Warto też wziąć to pod uwagę planując inwestycję.

Po czwarte – inwestycja na przyszłość

Decydując się na budowę domu często robimy to po to by dać rodzinie i sobie więcej przestrzeni. Chcemy by każde dziecko miało swój własny pokój, zostawiamy pokój dla gości, oddzielnie sypialnia i pokój do pracy. Warto jednak zastanowić się czy rzeczywiście potrzebujemy aż tyle pomieszczeń. Za lat kilka dzieci dorosną, wyjadą na studia, a zaraz potem założą swoje rodziny i właściwie będą już tylko gośćmi w domu. W takiej sytuacji dom stoi w większości pusty, a wiele pomieszczeń jest nieużywanych. Natomiast wciąż mamy dużą powierzchnię, o którą trzeba dbać i którą trzeba sprzątać.

Co wybrać?

Jeśli nie jesteś wielkim fanem ogromnej przestrzeni, nie marzysz o własnym ogródku i nie chcesz spędzać zimowych wieczorów na odśnieżaniu – wybierz mieszkanie w bloku.

Poprzedni artykułKompaktowe urządzenia do niewielkiej łazienki hotelowej – wybierz najlepsze rozwiązania
Następny artykułInstalacje sanitarne na światowym poziomie od polskiego producenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj