Instalacje sanitarne na światowym poziomie od polskiego producenta

Instalacja sanitarna to zbiór instalacji budowlanych w środku i na zewnątrz budynku, w zakresie takich mediów jak woda, powietrze i gaz. Każdy, to buduje lub remontuje dom, potrzebuje solidnych części i akcesoriów do instalacji klejonych, zgrzewnych oraz elementy instalacji rur wielowarstwowych.

Rodzaje instalacji sanitarnych

Domowa sieć wodna złożona jest z kilku instalacji, fachowo nazywanych instalacjami sanitarnymi: doprowadzenie czystej wody zimnej (zimna woda użytkowa, z.w.u.) i ciepłej (c.w.u.), odprowadzenie zużytej (instalacja odpływowa albo kanalizacyjna), rozprowadzenie wody służącej do ogrzewania (instalacja grzewcza). Dodatkowo każda z nich jest kompleksowa, czyli złożona z kilku elementów, takich jak kotły, baterie czy grzejniki. Wybrane odcinki rur należy w pewien sposób połączyć, co można uzyskać dzięki spawaniu, klejeniu czy zgrzewaniu. Zazwyczaj niezbędne są tu kształtki, czyli bierne elementy łączące.

W domach biegną rozmaite instalacje, konieczne jest zatem krzyżowanie się ich elementów w pewnych punktach lub ich równoległy bieg blisko siebie. Powstały w związku z tym pewne obostrzenia.

Przewody elektryczne i gazowe muszą być prowadzone zawsze nad wodnymi. Dodatkowo przewody elektryczne położone równolegle do wodnych muszą być w odległości co najmniej 50 cm, krzyżujących się – 5 cm. Gazowe natomiast muszą być oddalone od wodnych o nie mniej niż 15 cm.

Akcesoria dodatkowe – filtry do wody, zmiękczacze i domowa stacja uzdatniania wody

Filtry do wody i domowe stacje uzdatniania wody zapewniają nieustanny i nieograniczony dostęp do czystej i zdrowej wody. Zapewnienie takich akcesoriów w domu czy innym użytkowym obiekcie gwarantuje stałe oczyszczanie i uzdatnianie wody, która jest tak niezbędna w każdym miejscu, w którym przebywamy. Najpowszechniejsze kłopoty związane z wodą to zanieczyszczenia mechaniczne, woda chlorowana, twardość wody czy też przesyt związków żelaza czy manganu, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Tutaj z pomocą przychodzi filtr do wody i domowa stacja uzdatniania wody, które ulepszą stan wody pitnej oraz ochronią instalacje, urządzenia i armaturę przed zbyt wczesnym uszkodzeniem. Zmiękczacze wyeliminują również problem twardej wody, czyli dużych ilości magnezu i wapnia utrudniających mycie i pranie. Domowa stacja uzdatniania wody to zdrowie, komfort i ekonomiczny sposób na prowadzenie oraz dbanie o środowisko!

System odwróconej osmozy

System odwróconej osmozy to teraz najbardziej precyzyjny sposób filtracji wody, który pozbywa się do 98% zanieczyszczeń takich, jak związki metali ciężkich, wirusy czy bakterie. System ten aplikuje się głównie w szafce pod zlewem kuchennym. Jego zaletą jest komfort, ekologiczność i niska cena. Najwyższa pora zrezygnować z niezdrowych, plastikowych butelek z wodą, na które wydaje się sporo pieniędzy – postaw na zdrowie, wybierz odwróconą osmozę. 1 litr wody osmotycznej wynosi zaledwie ok. 30 groszy! Odwrócona osmoza oznacza wysoką wydajność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb oraz łatwy montaż i serwis. Wraz z zestawem załączonych akcesoriów – przyłączami, wkładami, zbiornikiem i wylewką – jest gotowy do użytku od razu po zakupie. Zachęcamy do zapoznania się z wieloma różnymi modelami systemów odwróconej osmozy: 4,5,6,7 lub 8 -stopniowy system odwróconej osmozy, system nowej generacji RO6 PRO i wiele więcej.

Poprzedni artykułDlaczego warto kupić mieszkanie w bloku
Następny artykułJak wykorzystać elementy sztukaterii we własnym domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj