Zamieszkaj we Wrocławiu – zalety życia w stolicy Dolnego Śląska

Zastanawiasz się nad przeprowadzką do Wrocławia? Miasto stu mostów, a także Europejska Stolica Kultury z 2016 roku, cały czas prężnie się rozwija dzięki rynkowi pracy oraz nowoczesnym osiedlom. Oprócz pięknego rynku oraz zabytkowego Ostrowa Tumskiego, miasto oferuje różne wydarzenia kulturalne. Wrocław stawia na nowoczesność. Wrocław czeka na Ciebie.

Europejska Stolica Kultury – nie tylko w 2016 roku

Miasto otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, jednak nie osiadło na laurach od tego czasu. Do dziś Wrocław oferuje różne wydarzenia kulturalne. Stolica Dolnego Śląska posiada wiele miejsc, w które udasz się po pracy lub w weekend – muzea, teatry, filharmonie, galerie handlowe czy kina studyjne są tylko zalążkiem tego, co oferuje miasto. W ciągu roku organizowane są różne wydarzenia np. targi ekologicznej żywności, kina plenerowe czy imprezy sportowe.

Wrocław – miasto bogate w zieleń

Władze miasta dbają o to, aby mieszkańcy żyli zdrowo oraz spędzali czas na świeżym powietrzu. Na całą powierzchnię miasta przypada około 18% terenów zielonych. Na te obszary składają się m.in. liczne parki i skwery – łącznie, Wrocław dysponuje około 120 kompleksami leśnymi. Zielone okolice bogate są również m.in. w ścieżki rowerowe, dzięki którym przejedziesz miasto dookoła. Dodatkowo, zrelaksuj się nad Odrą, przy której powstały plaże, gdzie wypoczniesz na świeżym powietrzu.

Nowoczesne osiedla na terenie całego miasta

Dzięki terenom zielonym, najlepsze inwestycje mieszkaniowe realizowane są w środowisku przyjaznym dla zdrowia. Niezależnie od części miasta, profesjonalni deweloperzy często stawiają osiedla w pobliżu parków i na obszarach bogatych w zieleń. Dzięki dobrej komunikacji całego miasta, zamieszkasz w miejscu, które będzie dobrze połączone, np. z centrum czy z rynkiem. Wybierz osiedle, gdzie odpoczniesz od miejskiego zgiełku lub mieszkanie w sercu miasta, gdzie wszystko masz na wyciągnięcie ręki.

Gdzie warto wybrać się we Wrocławiu?

Rozwój miasta opiera się głównie na wykorzystaniu terenów do maksimum. Wrocław posiada wiele miejsc nadbrzeżnych, bulwarów czy mostów. Iluminacja miasta po zmroku wprawia w zachwyt, dlatego sprawdź, co oferuje Wrocław i korzystaj z jego uroków.

Rynek

Wrocławski rynek bogaty jest w kluby, restauracje i puby, które położone są blisko siebie. Dzięki temu, nie musisz dużo chodzić, żeby znaleźć lokal gwarantujący dobre jedzenie lub zabawę. W rynku spotkasz również artystów ulicznych, którzy codziennie pokazują swój talent m.in. gitarzystów, iluzjonistów czy malarzy.

Fontanna multimedialna na Pergoli

Fontanna multimedialna oferuje niezwykły pokaz iluminacji wody w rytmie muzyki. Wybierz się o każdej porze dnia, jednak pamiętaj – fontanna największe wrażenie robi w nocy, dzięki fantastycznemu oświetleniu.

Ostrów Tumski

Jedno z najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu, które niegdyś było odłączone od miasta. Wybierz się tam, aby podziwiać piękne zabytki takie jak katedrę św. Jana Chrzciciela czy kościół św. Krzyża. Na Ostrowie Tumskim odwiedź również Muzeum Archidiecezjalne, w którym zobaczysz pamiątki sakralne oraz Most Tumski – zwany również Mostem Zakochanych.

Wyspa słodowa

Jest to niewielka, porośnięta zielenią wysepka, która otoczona jest przez Odrę. Położona ona jest niedaleko centrum miasta. Wyspa jest idealna na spacery i spotkania z przyjaciółmi. Wieczorem odbywają się tam imprezy, na które wejdziesz za darmo.

Wybierz miasto z perspektywami

Nieustanny rozwój miasta, ekologia, imprezy kulturalne oraz zabytki – wszystko to składa się na idealne miejsce do życia. Dzięki profesjonalnemu deweloperowi zamieszkasz tam, gdzie chcesz. Niezależnie od tego czy wolisz centrum miasta czy ciche obrzeża. Wybierz Wrocław, który oferuje Ci odpowiedni komfort życia.

Poprzedni artykułBejca do drewna – Co warto wiedzieć o tym produkcie
Następny artykułJak sprzedać i kupić mieszkanie w Krakowie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj