Do czego służą wiertnice do betonu – zastosowanie i zalety

Zastosowanie i zalety wiertnic do betonu

Podczas wykonywania prac remontowych lub instalatorskich można spotkać stropy albo bardzo grube ściany wykonane z żelbetonu, betonu. W takich przypadkach często trzeba będzie zrobić otwory przewiertowe. Wykonanie takiej czynności ułatwi jedno z podstawowych narzędzi: wiertnica do betonu. Stanowi ona także dobrą alternatywę, np. dla wiertarki do betonu z koronką, ponieważ jest ona za słaba do wykonania tego typu prac.

Dostępnych jest wiele modeli wiertnic. Każdy model różni się od siebie wymiarami oraz mocą. Wybierając wiertnicę, warto dokładnie zapoznać się z parametrami narzędzia. Pomoże to w dokonaniu dobrego wyboru sprzętu, który będzie ułatwiać pracę i poradzi sobie z zadaniami o większych wymaganiach. Przykładowo wiertnice z wydajnym napędem poradzą sobie z długim czasem pracy oraz dużym obciążeniem. Ponadto narzędzie musi zapewniać wiercenie o bardzo dużej precyzji. Dobrze dobraną do potrzeb wiertnice do betonu można użyć w miejscach, w których znajdują się materiały budowlane wzmacniane dodatkowym zbrojeniem. Stopień zaawansowania danej wiertnicy może być zależny od szybszych i lepszych efektów wiercenia.

Ilość zalet wiertnic do betonu jest niezliczona. Każda zaleta przyczynia się do poprawienia jakości komfortu pracy użytkownika oraz jakość przewiertów. Dzięki wiertnicom można zastosować metodę bezudarową. Zapewnia ona wiercenie w sposób bezpieczny dla zdrowia i bezpieczeństwa operatora narzędzia, ponieważ praca taką metodą jest bezpyłowa.

Sprzęt przeznaczony jest nie tylko dla pracowników budowlanych. Indywidualni użytkownicy również mogą korzystać z odwiertnic do betonu, przestrzegając odpowiednich środków ostrożności i czynności w obsłudze i konserwacji.

Wśród dostępnych na rynku wiertnic można znaleźć:

Każdy z rodzajów wiertnic wyróżnia się poszczególnymi zaletami, które będą pomocne w wykonywaniu otworów, jak i w wyborze odpowiedniej wiertnicy podczas prac remontowych.

Wiertnica do betonu dedra – co trzeba wiedzieć

Wiertnica do betonu dedra należy to klasy premium wśród elektronarzędzi. Ceny, które można spotkać za ten rodzaj wiertnicy najczęściej, jest adekwatna do możliwości narzędzia, jego parametrów, sposobu wiercenia, średnic tworzonych prześwitów lub mocy. Wiertnice dedra, w zależności od modelu i mocy, mogą mieć średnice koron wiercących w zakresie 32-90mm lub 80-205mm.

Każde narzędzie w postaci wiertnicy wyposażone jest w odpowiedni statyw. Celem statywu jest zapewnienie precyzji w chwili wiercenia oraz większej stabilizacji. Do wyposażenia należy także przyłącze do wody, które podaje chłodzący czynnik, na koronę w momencie wiercenia.

Ważniejsze zalety wiertnicy do betonu DEDRA:

  • szybka wymiana szczotek,
  • przekładnia trzybiegowa,
  • podawanie wody na koronę,
  • możliwość kotwiczenia do podłoża,
  • uniwersalny system mocowania koron na trzpieniu.

Wiertnice do betonu – diamentowe

Odwierty wykonywane w najtwardszych materiałach staną się bezproblemowe za pomocą wiertnic do betonu diamentowych metodą morką i suchą.

W czasie pracy diamentową wiertnicą użytkownik ma pewność, że utrzymanie sprzętu w odpowiedniej pozycji będzie stabilne. Jest to spowodowane konstrukcji ergonomicznej, która została zastosowana w urządzeniu.

Diamentowe wiertnice do betonu są urządzaniami funkcjonalnymi, zapewniając przy tym bezpieczeństwo podczas pracy na wysokim poziomie. Wiertnice mogą mieć w swoim wyposażeniu spalinowy silnik, pod warunkiem, że są one trwałe i silne. Zastosowanie takiego silnika sprawia, że nie trzeba podłączać urządzenia do źródła energii.

Zapraszamy do naszego sklepu online: www.narzedzia24na7.pl

Poprzedni artykułCzy warto kupić w Warszawie apartament na wynajem?
Następny artykułJak wybrać odpowiednią farbę do malowania rynien?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj