Jak zapewnić sobie idealny trawnik na lata?

Jak zapewnić sobie idealny trawnik na lata?

Aby cieszyć się idealnym trawnikiem na lata, nie trzeba wcale wysiewać trawy. Na rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które oferują trawniki rozkładane ze specjalnie przygotowanych rolkach. Zielony i piękny trawnik jest najlepszą wizytówką każdej posesji, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad wyborem sztucznej trawy, która z roku na rok zdobywa coraz większe grono zadowolonych użytkowników.

Jakie są rodzaje sztucznej trawy?

Sztuczna trawa najprościej rzeczy mówiąc to nic innego jak syntetyczna nawierzchnia, która składa się z elastycznego podkładu i włókien wykonanych z polipropylenu albo polietylenu. Poszczególne włókna mogą mieć różną gęstość, wysokość i grubość, dzięki czemu każdy odnajdzie wersję, która w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania. Na miękkość sztucznej trawy największy wpływ ma przede wszystkim grubość runa oraz waga samego włosia. Im runo jest dłuższe, prostsze i gęściej utkane, tym oczywiście sztuczna nawierzchnia bardziej przypomina naturalną trawę. Osoby, które chcą postawić na sztuczną trawę z najwyższej światowej półki, powinny sprawdzić trawę EPUFLOOR Prestige 55mm, którą oferuje dystrybutor sztucznej trawy – EPUFLOOR.

Jakie zalety ma sztuczna trawa z rolki?

Sztuczna trawa z rolki ma bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Dla większości osób największym plusem będzie oczywiście to, że wygląda ona ładnie przez cały rok i co najważniejsze nie wymaga pielęgnacji. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o kosiarce i marnowaniu czasu na pielęgnacje trawnika. Imitacja naturalnej trawy jest w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych posesji.

Sztuczna trawa nie choruje, nie więdnie i nie wymaga podlewania, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego czasu i pieniędzy. Bardzo dużą zaletą trawy z rolki jest także to, że można ją ułożyć w tych miejscach, gdzie niestety nie ma możliwości skorzystania z dobrodziejstwa naturalnej roślinności. Nie można zapominać także i o tym, że imitacja naturalnej trawy jest łatwa do układania i dość miękka, dzięki czemu doskonale amortyzuje upadki. Warto wykorzystać ją w tych miejscach, gdzie bawią się małe dzieci.

Szerokie zastosowanie

Opisując największe zalety trawy z rolki, nie można zapominać także o jej bardzo szerokim zastosowaniu. Jak wspomniano powyżej sztuczna trawa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie uprawa tradycyjnego trawnika jest bardzo utrudniona. Mowa tutaj przede wszystkim o wilgotnych, zacienionych i nadmiernie nasłonecznionych terenach. Trawa z rolki doskonale sprawdzi się także w tych miejscach, które są narażone na intensywne użytkowanie.

Sztuczną trawę można wykorzystać nie tylko jako nawierzchnię ogródka albo przydomowego placu zabaw, ale również jako boiska sportowego. Każdy profesjonalny dystrybutor sztucznej trawy ma w swoje ofercie sprzedażowej rolki, które przeznaczone są na boiska piłkarskie, golfowe albo korty tenisowe. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale sztuczną trawę można wykorzystać nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz mieszkania. Dzięki niej można na przykład stworzyć specjalny kącik do hodowania roślin doniczkowych.

Poprzedni artykułDonice betonowe – estetyczna i funkcjonalna architektura miejska
Następny artykułMalowanie biura – jaką farbę wybrać do pomieszczeń dla pracowników?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj