Jak udekorować stolik kawowy?

jak udekorować stolik kawowy

Choć pierwotnie został stworzony z myślą o serwowaniu herbaty i celebrowaniu jej picia, to dzisiaj głównie utożsamia się go z aromatyczną filiżanką pysznej kawy i relaksem. Mowa oczywiście o stoliku kawowym, bez którego obecnie ciężko wyobrazić sobie aranżację strefy wypoczynkowej w naszym domu. Ten, wydawać się może, niepozornych rozmiarów mebel, oferuje nie tylko funkcje użytkowe, lecz potrafi być również głównym punktem wystroju salonu i zachwycać własną oprawą. Odpowiednio udekorowany stolik z pewnością przyciągnie uwagę gości i sprawi, że każdy z nich zechce mieć go u siebie!

Stolik kawowy jako główny akcent wystroju

Ława kawowa to dzisiaj nieodłączne wyposażenie każdego salonu oraz miejsce, które kojarzy się z błogimi chwilami relaksu. Ciężko przecież o przyjemniejszą rzecz, niż odpoczynek z filiżanką ulubionego napoju przy naszym stoliku. Jednak sam stolik możemy wykorzystać też jako… ozdobę dekoracyjną! Mnogość wariantów dostępnych na rynku sprawia, że meble tego typu bardzo często zachwycają nowatorską formą i same w sobie potrafią stanowić oryginalną dekorację. Pomaga w tym zastosowanie różnych materiałów, jak szkło czy marmur.

co na stolik kawowy

Co postawić na stolik kawowy?

Chcąc udekorować własny stolik kawowy możemy sięgnąć po cięte kwiaty w wazonie, które są zawsze bardzo uniwersalnym, ale jednocześnie popularnym rozwiązaniem. Obecność natury i jej piękno z pewnością ożywi niejedno pomieszczenie i wniesie powiew świeżości. Sezonowość kwiatów pozwala nam na spore urozmaicenie aranżacji, przez co te nigdy nie będą wyglądały tak samo. Warto przy tym pamiętać, aby nie przytłoczyć samego stolika taką kompozycją – ława kawowa lubi subtelne akcenty.

Warto sięgnąć również po kwiaty doniczkowe. W tym wariancie sporą rolę będą pełniły same donice, które poprzez wykorzystany do ich produkcji materiał, zwrócą na siebie uwagę ciekawym wzornictwem oraz fakturą. Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie glinianych doniczek, które dobrze współgrają ze skandynawskimi stylizacjami wnętrz.

Co na stolik kawowy?

Obecność stolika w strefie wypoczynkowej to także sposób na spersonalizowanie i wyrażenie siebie poprzez wyeksponowanie różnych rzeczy. Jeśli zastanawiacie się, co położyć na stolik kawowy, to wybór jest naprawdę szeroki. Elementami zdobiącymi stolik mogą być nieszablonowe figurki, rzeźby, zdjęcia oprawione w eleganckie ramki czy świeczniki ozdobne. Szczególnie te ostatnie stanowią ciekawą propozycję dekoracyjną, gdyż potrafią występować w przeróżnych kształtach (np. kwiatów czy owoców). Doskonałym pomysłem jest również umieszczenie na stoliku samego wazonu, którego różne rodzaje wzbogacą niejedno wnętrze.

jaki dywan pod stolik kawowy

Jaki dywan pod stolik kawowy?

Atrakcyjnie wyglądający dywan to dopełnienie naszej strefy wypoczynkowej. Podczas jego wyboru warto kierować się przede wszystkim kształtem stolika kawowego, który posiadamy oraz miejscem, do którego ostatecznie trafi. Okrągła forma stolika idealnie współgra z takim samym kształtem dywanu. Ma on zazwyczaj większą średnicę od stolika kawowego i świetnie z nim koresponduje. Jedynym przeciwwskazaniem może być przestrzeń, którą wyznacza nasz komplet wypoczynkowy i stolik kawowy – w narożnikach kanap lepsze dopasowanie uzyskamy przez wybór kwadratowych czy też prostokątnych dywanów. Warto zaznaczyć, że takimi dywanami będzie łatwo wypełnić całą powierzchnię naszej strefy relaksu.

Stolik kawowy zredefiniował podejście do salonowych mebli użytkowych, a swoją popularność zawdzięcza własnej wszechstronności. To rodzaj mebla, który – dzięki swoim kompaktowym rozmiarom – sprawdza się w wielu wariantach aranżacyjnych. Szeroka dostępność różnych modeli stolika kawowego znacznie ułatwi dopasowanie do każdego wnętrza, bez względu na jego charakter. Okrągłe, marmurowe blaty, osadzone na czarnym, metalowym stelażu podkreślą nowoczesny styl, a ława kawowa z drewnianym blatem to zawsze bezpieczny wariant, który zaakcentuje ciepło domowego ogniska.

Poprzedni artykułTwój domowy ogród z lampami Spider Farmer – krok po kroku
Następny artykułSklejka wysokiej jakości – cechy i zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj