Piwniczka betonowa z szamba betonowego- poznaj zalety tego rozwiązania!

piwniczka-abc-szamba-betonowe

Nie da się ukryć, że ogrodowe piwnice po chwilowym czasie zapomnienia ponownie powracają do łask. Wpływ na to mogą mieć nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim ogólnie pojęta samowystarczalność. Piwniczki ogrodowe, które zostały wykonane z szamba betonowego stwarzają idealne warunki do przechowywania produktów spożywczych, a dodatkowo mogą cieszyć się walorami estetycznymi i ponadprzeciętną trwałością. Tak więc czym jest piwniczka betonowa z szamba betonowego i jakie są jej największe zalety?

Zbiornik betonowego szamba jako piwniczka ogrodowa- czym jest to rozwiązanie?

Betonowa piwniczka ogrodowa, która została wykonana z betonowego szamba jest dodatkową i niezwykle poręczną przestrzenią magazynową, którą możemy posiadać we własnym ogrodzie. Jej główna część, będzie znajdowała się pod ziemią i będzie zamontowana dokładnie w ten sam sposób, w jaki montuje się zbiornik betonowego szamba. To właśnie tam będziemy mogli przechowywać artykuły spożywcze. Bardzo łatwo można zauważyć, że coraz więcej amatorów ogrodnictwa decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż jest to alternatywną metodą gromadzenia zapasów i odpowiedniego ich przechowywania.

Warto wspomnieć, że taka przydomowa, betonowa piwniczka ogrodowa jest niczym innym jak spiżarnią, która ma niezwykłe właściwości. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pod ziemią zawsze jest zimno, jednak brakuje tam mrozu. Co więcej, mimo dość niskiej cyrkulacji powietrza, w dalszym ciągu w takiej piwniczce będzie panowała odpowiednia wilgotność powietrza. Beton jest materiałem niezwykle odpornym i trwałym, który nie jest podatny na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne, czy niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Warto również wspomnieć o tym, że betonowa piwniczka ogrodowa będzie:

  • działać bez jakiegokolwiek elektrycznego zasilania
  • utrzymywać stałą temperaturę nie zależnie od pory roku
  • hamować proces dojrzewania warzyw i owoców, które znajdą się w jej wnętrzu, ze względu na wilgotny i chłodny klimat

Wobec wyżej wymienionych zalet, śmiało można powiedzieć, że przechowywane w takiej piwniczce warzywa kapustne, a także warzywa korzeniowe przed długi czas będą niezwykle świeże i apetyczne. To samo tyczy się domowych przetworów, a także wina i soku, które znajdą w betonowej piwniczce idealne warunki do ich przechowywania. Oczywiście etap budowy takiej spiżarni ogrodowej musi być doskonale zaplanowany, jednak dzięki wykorzystaniu zbiorników szamba betonowego, staje się on znacznie prostszy i mniej czasochłonny.

Jakie są największe zalety betonowej piwniczki ogrodowej?

Wiele osób, które rozważa wybudowanie piwniczki ogrodowej z szamba betonowego, z pewnością chce się upewnić, że rozwiązanie to będzie dobrą i korzystną inwestycją. Wobec tego warto spojrzeć na betonowe piwniczki ogrodowe z kilku perspektyw, w których wyraźnie uwidaczniają się jej największe zalety. Zwróćmy uwagę na:

  • względy finansowe- możliwość przechowywania przez długi czas owoców i warzyw pozwala na wygenerowanie znacznych oszczędności. Można z powodzeniem zakupić lokalne produkty, po okazyjnej cenie i zrobić konieczne zapasy.
  • względy ekologiczne- podziemna piwniczka betonowa jest świetną opcją magazynowania żywności, która dodatkowo nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
  • względy estetyczne ogrodu- piwniczka betonowa z szamba betonowego może wykreować niesamowicie efektowne wrażenie optyczne. Niewielkie wzniesienie z uroczymi drzwiczkami jest też idealną przestrzenią na zaaranżowanie kwietnika lub zielnika.

Nie da się ukryć, że dzięki stale panującej temperaturze w piwnicy, nada się ona nie tylko do przechowywania owoców i warzyw, ale także i wina czy domowych przetworów. Za każdym razem kiedy po nie sięgniemy, będą one tak samo świeże i apetyczne. Zimą z kolei, kiedy przechowujemy przetwory i żywność w spiżarni staje się ona obiektem zainteresowania wielu gryzoni. W przypadku piwniczki betonowej problem ten zostaje całkowicie wyeliminowany, a nasza żywność będzie w pełni zabezpieczona przed nieproszonymi gośćmi.

Fotografie opublikowane na stronie są własnością https://abcszamba.pl

Poprzedni artykułJaki wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej?
Następny artykułMateriały budowlane BAT – sprawdź ofertę dobrze wyposażonej sieci składów budowlanych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj