Moskitiery – zabezpieczenie nie tylko przed owadami

Latem szczególnie chętnie wietrzymy pomieszczenia oraz korzystamy z balkonów i tarasów ze względu na przyjemną temperaturę, która sprzyja wypoczynkowi na powietrzu. Również w tym okresie popularny staje się temat moskitier, ponieważ wraz z otwartymi oknami, do mieszkań i pomieszczeń usługowych trafiają niemile widziane owady. Specjalne siatki skutecznie zapobiegają gromadzeniu się w domu komarów oraz innych latających owadów. Sprawdź, jakie dodatkowe atuty mogą posiadać siatki chroniące przed owadami.

Moskitiera okienna – ochrona przed owadami

Jednym z kroków w trakcie wyboru siatki na owady, jest określenie, w jakim miejscu chcemy ją zamontować. Istnieją bowiem moskitiery, które można założyć na drzwi balkonowe, okna ale także siatki dedykowane wyłącznie dziecięcym wózkom. Zainstalowanie siatki ochronnej w samej sypialni lub jednym pokoju nie jest wystarczające. Owady łatwo się przemieszczają, są w stanie przedostawać się przez najmniejsze szczeliny. Moskitiery najlepiej zastosować we wszystkich pomieszczeniach w domu, ale także przestrzeniach plenerowych. Miejscami, gdzie świetnie sprawdzają się siatki ochronne są altany działkowe, domki holenderskie, a także przyczepy campingowe. Takie strefy wypoczynku są umiejscowione najczęściej na terenach zielonych lub w otoczeniu wody, które są jednocześnie siedliskami różnego rodzaju owadów. Jeśli interesują Cię moskitiery Wrocław, rozważ ich zakup w miejscach, gdzie oprócz samych produktów, otrzymasz ekspercką poradę, dotyczącą doboru odpowiednich modeli do miejsca przeznaczenia. Są miejsca wyjątkowo narażone na przedostawanie się owadów do pomieszczeń, które jednocześnie wymagają zastosowania nietypowych wymiarów siatek. Przykładem tego mogą być okna na poddaszu, gdzie owady znajdują się liczniej, niż w innych oknach w domu. Moskitiery potrzebne do okien dachowych powinny być dostosowane do montażu na powierzchniach pochyłych.

Warto wziąć pod uwagę, że moskitiery nie są stosowane wyłącznie jako element ochronny, który zapobiega przedostawaniu się do domu owadów. Te wnętrza, które posiadają rozległe okna, można wyposażyć w nowoczesne moskitiery, które dodatkowo chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Niestandardowym rozwiązaniem są też moskitiery ramkowe. Są one stałym i trwałym elementem, który poza podstawową funkcją, zapewnia także prawidłową eksploatację okien.

Jaką moskitierę wybrać do domu?

Obecnie często polecane są moskitiery ramkowe, które mogą być zamontowane zarówno na okno drewniane, aluminiowe, jak i PCV. Montaż polega na wpasowaniu w okno oprawy, którą następnie przymocowuje za pomocą uchwytów zaciskowych. Po zakończeniu sezonu letniego, można osłonę zdjąć, a po wyczyszczeniu, użyć jej ponownie w przyszłym roku. Dużym atutem moskitier ramkowych mocowanych na framudze, jest ich łatwy montaż, demontaż, atrakcyjna cena oraz trwałość bez względu na warunki atmosferyczne. Do przymocowania takiej siatki nie potrzeba żadnych narzędzi, a po demontażu, na oknie nie pozostają żadne ślady.

Poprzedni artykułCzym się kierować przy wyborze dostawcy gazu płynnego?
Następny artykuł3 błędy w konserwacji metalowego ogrodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj