Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

Zmagasz się z małym, ciasnym i ponurym salonem? Pragniesz, aby Twoje mieszkanie stało się jasne i przestrzenne, a remont nie wchodzi w grę? Są na to sposoby!

Urządzanie wnętrza jak i ogólny remont możesz zrobić sam, pamiętaj jednak, że w małych wnętrzach ważna jest precyzja i dbałość o szczegóły, warto rozważyć firmę remontową, która nie tylko odmaluje ściany, ale przede wszystkim je wyrówna i położy gładzie.

Oto kilka trików, które sprawią, że Twój salon optycznie się powiększy:

  • Kolor ścian

To najbardziej istotny element szczególnie w małych wnętrzach. Stosuj jasne barwy, ponadczasową biel, odcienie szarości lub jasne pastele. Jeśli obawiasz się nudy zastosuj dwa kolory, ważne, żeby ten jaśniejszy zastosować na większych ścianach oraz tych nasłonecznionych. Pewnie teraz zastanawiasz się o co chodzi z nasłonecznieniem?

Otóż kolejnym równie ważnym elementem w projektowaniu małych pomieszczeń jest:

  • Światło

Dla wzmocnienia efektu powiększenia salonu na jaśniejsze ściany (jeśli nie pada na nie bezpośrednio słonce, lub mieszkasz na poddaszu) warto skierować światło lampy lub zamontować dodatkowy kinkiet. Świetnie sprawdzają się też lustra, szczególnie te bez ramy, jeśli pokój jest niski zamontuj je w pionie jeśli krótki – w poziomie.

W ten sposób przechodzimy do kolejnego triku a mianowicie:

  • Wzory

Im mniej tym lepiej. W małych pomieszczeniach najlepiej skupić się na jednym wzorze. Im więcej różnych kształtów tym większe wrażenie chaosu a tym samym bałaganu i ciasnoty. W małych salonach sprawdzają się dobrze pasy. Jeśli pomieszczenie jest niskie zastosuj pasy pionowe najlepiej tylko na jednej ścianie – tej największej, podniesie to optycznie sufit a pomieszczenie sprawi wrażenie wyższego. Z kolei w krótkim pokoju postaw na pasy w poziomie.

  • Podłoga

Jeśli mowa o całym mieszkaniu najlepiej zastosować wszędzie ten sam kolor podłóg. Oczywiście najlepiej podłogi w jasnym kolorze. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, to podłoga z wysokim połyskiem zrobi ogromny efekt! Zrezygnuj również z dywanu.

Poprzedni artykułMalowanie biura – jaką farbę wybrać do pomieszczeń dla pracowników?
Następny artykułZdrowa woda w każdym domu? To proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj